banner851

banner614

VEFATININ 750. YILINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR…

Hacı Bektaş Veli, vefatının 750. yılında Düzce’de düzenlenen aşure etkinliğinde anıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Gölyaka’da düzenlenen etkinlikte büyük âlim Bektaş-ı Veli dualarla anılırken Muharrem ayı münasebetiyle aşure ikramında bulunuldu.

banner619
Gölyaka 24.08.2021, 18:00 24.08.2021, 16:39
799
VEFATININ 750. YILINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR…

Düşünce ve öğretileriyle büyük İslam âlimi Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 750. yılı olan 2021, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıldönümleri arasına alınmıştı. Tüm dünyada çeşitli etkinlikle anılan Hacı Bektaş Veli için Düzce’de de etkinlik düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Gölyaka Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla Hacı Bektaş Veli’nin Kültür Değerlerini Koruma Derneği’nde gerçekleştirilen etkinlikte Hacı Bektaş veli dualarla anıldı. Muharrem ayı münasebetiyle de katılımcılara aşure ikram edildi.

Etkinliğe Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Gölyaka Kaymakamı Fahri Onay, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin Parlak ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (2)
ALPEREN 4 hafta önce
Ahmet Yesevi'nin çırasını Anadoluya taşıyan erenlerin başında gelen Hacı Bektaş Veli, Kuran ve sünnetin devletmesinde etkin rol oynamıştır. Allah razı olsun, kabri nur dolsun
YAVUZ0881 4 hafta önce
Yakup demircan beyefendi gibi bir adamin bu sahtekar partinin çatısı altında olduğuna inanamıyorum