banner851

banner614

“YOLLARIMIZ TEHLİKELİ VE BOZUK”

banner619

Gölyaka ilçesine bağlı Saçmalıpınar Köyü sakinleri, köy içerisindeki yolların yapılmamasından şikayetçi. Köye yapılan yeni yolların köyün etrafından dolaştığını belirten köy sakinleri, köyün içerisinden geçen yolun ise bozuk ve atıl durumda kaldığını belirtti. Yaşanan sel felaketi sonrası yolların tehlikeli hale geldiğini belirten köylüler, yollarının bir an önce yapılmasını istedi.

banner846
Gölyaka 02.02.2020, 14:03 04.02.2020, 00:46
1799
banner844

Gölyaka’ya bağlı Saçmalıpınar Köyü’nde yaşayan vatandaşlar köy içinden geçen yolun yapılmayarak atıl durumda kalmasından şikayet etti. Yapılan yeni yolların köyün etrafından dolaştığını ve 7-8 km yollarının uzadığını belirten vatandaşlar, köy içerisindeki yolun ise düzeltilmeyerek atıl durumda kaldığını söyledi. Yaşana sel felaketi sonrası yollarının  tehlikeli duruma geldiğini belirten köylüler, yetkililerden bu sorunu çözmelerini istedi.
 


“Bizim köyümüzde sel felaketinden etkilendi”
Öncü Haber mikrofonuna konuşan köy sakini Bekir Sönmez şunları söyledi: “Saçmalı Pınar Köy sakiniyim. Bizim bu bölgede önemli sorunlarımız var. Biliyorsunuz ilimizde bir sel felaketi yaşandı. Bizim köyümüzde sel felaketinden etkilendi. Daha sonra yaşanan selde  büyük sorunları olan başka yerler olduğu için bizim köyümüz ile ilgili bir şey yapılmadı. Köyde orman kesmek için yeni bir yan yol yapıldı. Yan yoldan çıkan hafriyatı da ana yola koydular. Bu sefer yol tamamen kapanmış oldu. Böyle olunca yukarıdan gelen su direkt bizim evlerimize geliyor.”
 


“Bu yol köyde kalanların en çok tercih ettiği yol”
Yollarının yapılması için imza topladıklarını belirten Sönmez şöyle konuştu: “Bir başka sorunda köyümüze yapılan yollar. Yapılan yeni yollar köyümüzün etrafından dolaştığı için 6-7 km ekstra yol uzatıldı. Böyle olunca köyümüzün içerisinde ki yol yapılmayarak atıl durumda kaldı. Bu yol köyde kalanların en çok tercih ettiği yol ama şuan atıl durumda. Kesinlikle bu yolun yapılması lazım. Yapılmayacaksa bu köyü ayırsınlar. Biz bu konu için Vali’ye Kaymakama gittik. İmza topladık. Ama bir sonuç alamadık. Bizim sorunumuz diğer yollar niye yapıldığı konusunda değil. Bu köyün içerisindeki kullanılan yol neden yapılmadı bizim şikayetimizi bu. İnşallah yetkililer bir an önce bu sorunu çözer ve köyümüzün yolunu yapar.
 

  
“Diyaliz servisi gelip beni evimden alamıyor”
Diyaliz hastası olduğunu belirten ve yolların bozuk olduğu için diyaliz servisinin evine gelemediğini söyleyen köy sakini Enver Verep şöyle konuştu: “Ben üç gün diyalize gidiyorum. Yollarımız çok bozuk. Diyaliz servisi gelip beni evimden alamıyor. Ben bu yolun biraz genişletilmesini istiyorum. Bu  yol bir iki yıldır böyle. Biz imza da topladık bu yol için ama bir sonuç alamadık. İnşallah yetkililer bu yolu bir an önce düzeltir.”

Yorumlar (7)
Köylü 1 yıl önce
Aynı sekilde hatamahalle yolunu dalga gecer gibi yarısını asfalt yaptılar yazıpınar dan köy içine kadar olan yola dolgu döke döke artık araba bile gitmiyor hiç mi görmüyosunuz o yolları sayın baskan.
Yığılcalı 1 yıl önce
Düzce Yığılca yolunada bir bakın yollar adeta köstebek yuvası gibi bugün yine hastaneye gittik gel gör yine belediye yama yapıyolardı 2 gün sonra yine aynı yine yama yaparlar hep aynı işler.Ayse kesir guya yol yapılıyo yama yapı
yapılır yapılır 1 yıl önce
Aynen öyle, doğru söylüyorlar, üstelik öteki yoldan daha kısa bir yol, ancak biraz dik olduğu için kimse yeniden yapılmasına sıcak bakmıyor, Diğer yola göre zaman ve mesafe açısından avantajlı bir yol olur.
Yerli 1 yıl önce
Saçmalıpinar adı gibi saçma bir yerleşim yerine sahip. Öyle köy mü olur. İki mahalle arasinda 10 km var. Devlet size hizmet götürürken 2 kere düşünür
Yüce Türk 1 yıl önce
Eşek Yüküyle Vergi Ödeyen "Aziz Millet" Devletinden;Yol Yapmasını İstiyor,Kentsel Dönüşüm İstiyor,Güvenlik İstiyor,İyi Bir Eğitim Sistemi İstiyor,Tasarruf İstiyor."Aziz Millet"
Düzce 1 yıl önce
Mübarek köy içinin yolları 80 km.10 köye bedel çok dağınık geniş bir köy.
Birbilen 1 yıl önce
İl genel meclis üyeleriniz ne iş yapıyor
22°
parçalı az bulutlu