Gölyaka’dan termal su fışkırıyor. Turizme ivme kazandıracak ve tarımsal alanda da kullanılacak termal su kazıları kentin ne kadar büyük bir potansiyeli barındırdığını gözler önüne seriyor.

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan öncülüğünde ilçenin dört ayrı noktasında süren sondaj kuyusu çalışmalarından sevindirici haberler gelmeye devam ediyor.

Kaplıcalardan seraya kadar çeşitli alanlarda kullanılması planlanan termal suyun yeryüzüne çıkarılması için 4 farklı alanda yapılan sondaj kazılarında amaca tek tek ulaşılıyor. Geçtiğimiz haftalarda birinci sondaj kuyusu kazısında yerin 800 metre altında çıkartılan termal su diğer sondaj kuyuları için de umut olmuştu. Bu sefer ki müjdeli haber ikinci sondaj kuyusundan geldi. Gölyaka Belediyesi yerin 125 metre altında, 45,3 derece sıcaklıkta termal su çıkarıldığını açıkladı.

Çalışmaları yakından takip eden Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da, ikinci sondaj kuyusundan çıkan termal suyu ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Demircan, Gölyaka başta olmak üzere tüm Düzce iline hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.