banner851

banner614

FEDERASYON KULÜP İÇİN ‘TESCİLİ YOK’ DEDİ

DÜSOFF Düzce Safari Off-Road Kulübü tarafından Gümüşova’ya bağlı Dere Köyü’nde bulunan mesire alanında 7-8 Kasım’da düzenlenecek olan ‘DÜSOFF Şenlikleri’ nedeniyle mesire alanının bir bölümünün tahrip edilmesi köylülerin tepkisine yol açmıştı. Her türlü otomobil sporları müsabakalarının resmi otoritesi olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu söz konusu kulüp ile ilgili Düzce’deki kamu kurumlarına yazı gönderdi. Yazıda DÜSOFF- Düzce Safari Offroad Kulübü’nün tescilinin olmadığı ve hiçbir etkinliğinin federasyon tarafından onaylanmadığı ifadelerine yer verilerek İl Emniyet Müdürlüğü’nün etkinliğe izin vermemesinin sağlanması istendi.

banner619
Gümüşova 03.11.2020, 16:37
2818
FEDERASYON KULÜP İÇİN ‘TESCİLİ YOK’ DEDİ

Düzce Safari Off-Road Kulübü ‘DÜSOFF Şenlikleri’ adı altında Gümüşova’nın Dere Köyü’nde yapmayı planladığı etkinliğin düzenlenmesi planlanan çimenlik mesire alanının bir kısmı off-road pisti yapılmak için tahrip edilmişti. Çorak bir arazi görünümüne bürünen mesire alanı köylülerin tepkisine yol açmıştı.

Henüz tepkiler dinmemişken söz konusu kulübün Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’na kayıtlı olmadığı ortaya çıktı. Federasyonun Düzce’deki ilgili kamu kurumlarına gönderdiği yazıda “Aldığımız bilgiler doğrultusunda; 07-08 Kasım 2020 tarihlerinde 20. DÜSOFF Off-Road Şenliklerinin, DÜSOFF- Düzce Safari Offroad Kulübü tarafından Gümüşova Dereköy Mesire Alanı'nda yapılacağı afişlerle duyurulmuştur. Federasyonumuza tescilli olmayan kulüpler tarafından yapılacak olan bu organizasyon hiçbir şekilde federasyonumuz tarafından onaylanmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Hiçbir resmi geçerliliği olmayan birtakım oluşumların kendi kendilerine organizasyon yaptıkları bu tip aktivitelere izin verilmemesi, İl Emniyet Müdürlüğünün de izin vermemesinin sağlanması istendi.

TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU’NUN RESMİ YAZISI

“Federasyonumuz, Türkiye'de yapılan her türlü otomobil sporları müsabakalarının otoritesi olarak hizmet vermektedir. Bununla beraber; müsabaka niteliği olmayan ve "oyun-şenlik" adı altında yapılan aktivitelerin Federasyonumuz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Federasyon olarak önceliğimiz 'güvenlik' olup, bugüne kadar gerektiği kadar önem gösterilmemesi, sporumuzun gelişimine büyük zarar vermiştir ve zaman zaman da istenmeyen kazalar yaşanmıştır.

 Nitekim önceki yıllarda bazı kulüpler tarafından yapılan off-road oyunlarında ciddi kazalar meydana gelmiş, hiçbir güvenlik önleminin olmadığı otomobillerle yapılan bu kazalarda şans eseri herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Ancak bu tip oyunların yapılmasına izin verilmesi halinde yaralanma veya ölümlerle sonuçlanacak kazalarım meydana geleceği Federasyomuz tarafından ön görülmektedir.

Aldığımız bilgiler doğrultusunda; 07-08 Kasım 2020 tarihlerinde 20. DÜSOFF Off-road Şenliklerinin, DÜSOFF- Düzce Safari Offroad Kulübü tarafından Gümüşova Dereköy Mesire Alanı'nda yapılacağı afişlerle duyurulmuştur. Federasyonumuza tescilli olmayan kulüpler tarafından yapılacak olan bu organizasyon hiçbir şekilde federasyonumuz tarafından onaylanmamaktadır.

Federasyonumuz tarafından hiçbir görevlinin gönderilmediği, tarafımıza tescilli olmayan kulüplerin ve/veya hiçbir resmi geçerliliği olmayan birtakım oluşumların kendi kendilerine organizasyon yaptıkları bu tip aktivitelere izin verilmemesi, il Emniyet Müdürlüğünün de izin vermemesinin sağlanması, olabilecek muhtemel olumsuzlukların önüne geçebilmek adına büyük önem arz etmektedir. Gereği için bilgilerinizi arz ederiz.”

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (8)
Doğacı 81 12 ay önce
Bir doğacı gezgin olarak yaziyorum Siz bu klubün facebook adresine bir girin gittikleri yaylalarda o bahsettiğiniz (cadirda neler yaptiklari belli diyenler) o kisilerin pisliklerini alkol siselerini bu klup sagdan soldan toplayip çöpe atiyor. Bir kere o ortamda bulundunuz mu acaba ? Bir de adinizi müslüman olarak yazmissiniz. Müslümanin iftira ile isi olur mu??
Aa 12 ay önce
Yasaklamakta gösterilen çabayı, bu şenlikleri nasıl daha iyi hale getirebiliriz i düşünseler... İnsanlar getgin, gerek ekonomi gerekse de corona, yorulduk.
ALİ CAN 12 ay önce
Yayalalarımız özellikle başta endemik bitki türleri olmak üzere değerli mücevher gibi korunması gereken milli hazinemizdir.
"Aziz Türk Milleti 12 ay önce
İl emniyet müdür ne yapsın bu durumda. Ya arkalarında Faruk Özlü varsa? ya Fütücü ilan edilirse? çık işin içinden çıkabilirsen.
Müslüman 12 ay önce
Bu adamlar her yerde ayni gittikleri yerlerde her yerde of road yapınca cadir kurunca ne yaptiklari belli değil münafıklar
Mümin 12 ay önce
Gelde gösterelim ne yaptığımızı
Düzce li 12 ay önce
Ne şenliği corona var normal zamandamıyız
Ahmet veli 12 ay önce
Ulan bi keyfimiz var iki yarış izliyoruz bunada taş koyacaklar. İyide bu klüp hiçbir zaman tescilimiz var demedi ki. 20. Yarışı yapıyor adamlar ancamı anlamışlar tescili olmadığını