banner851

banner614

GÜMÜŞOVA BELEDİYESİ’NDEN O İDDİALARA YALANLAMA

banner619

Gümüşova Belediyesi, Düzce’deki bir basın organının iddialarını yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı. Söz konusu kuruluşun 1 yıldır sürekli Gümüşova Belediyesi’ni hedef aldığı ve maksatlı haberler yaptığı vurgulanan açıklamada, son olarak koronavirüsten vefat ederek dün defnedilen Gümüşovalı vatandaşın cenazesinin ortada bırakıldığı ithamlarına tepki gösterildi. Gümüşova’da halkın takdiri ile bir kez daha başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazanan Muharrem Tozan’a cephe alınması yüzünden sürekli Gümüşova’ya hizmet için çalışan bir kurumun yıpratılmaya çalışıldığı vurgulandı.

banner846
Gümüşova 16.04.2020, 19:36 16.04.2020, 19:37
5671
GÜMÜŞOVA BELEDİYESİ’NDEN O İDDİALARA YALANLAMA
banner844

Gümüşova Belediyesi, koronavirüsten hayatını kaybeden AK Parti eski İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Kembil’in babası Ali Kembil’in cenazesinin Gümüşova Belediyesi tarafından ortada bırakıldığı iddiası yalanlandı. Gümüşova Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, haberi yapan yayın kuruluşunun sürekli belediyeyi karalamak için haberler yaptığı kaydedildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“15 Nisan 2020 Çarşamba günü Düzcenin Sesi adlı yerel haber bülteninde "Gümüşova Belediyesi Cenazeyi Ortada Bıraktı", " Yardıma Düzce Belediyesi Koştu" başlıklı yanlı ve maksatlı haber üzerine Belediyemiz tarafından açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.

O gün neler yaşandı? Ayrıntısıyla açıklandı

Coronavirus (Covid-19) salgınıyla çok ciddi anlamda mücadele verilen, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en üst seviyede olması gereken günlerde, 15 Nisan 2020 Çarşamba günü ilçemiz sakinlerinden iki dönem Ak Parti İl Genel Meclisi Üyeliği yapan Ömer Kembil' in babası Ali Kembil Coronavirus şüphesiyle kaldırıldığı Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde yoğun bakım servisinde hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden Ali KEMBIL amcamıza Allah (cc)' tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Bu ölüm vakası üzerine oğlu Ömer Kembil sabah saat 09:00 sularında komşusu, çocukluk arkadaşı olan Belediye Başkan Yardımcımız Turhan Sadak' ı telefonla arayarak, babasının coronavirus nedeniyle Düzce Devlet Hastanesinde yoğun bakım servisinde yatmaktayken vefat ettiğini. ilçemiz Merkez Kabristanlığına defnedileceğini ve Düzce' den cenazenin getirilmesini talep etmiştir. Bunun üzerine Başkan Yardımcımız Turhan SADAK mezar yeri gösterilmesi, mezar tahtalarının hazırlanması, mezarlık girişinde cenaze merasimine katılacak olanlar tarafından kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulması, havanın yağışlı olması nedeniyle şemsiyelerin hazırlanması, zabıta ekibinin hazır bulundurulması gibi Belediyemiz tarafından rutin olarak yapılması gereken iş ve işlemleri eksiksiz yerine getirilmesini koordine etmiştir.

Başkan Yardımcımız Turhan Sadak her şeyle bizzat ilgilendi

Cenaze  nakliyle ilgili olarak da  hasta coronavirüs şüphesiyle vefat ettiğinden, cenaze nakil aracının böyle bir vakada kullanıldığında çok riskli olacağını, aracımızın buna müsait olmadığını samimi bir tavırla ifade etmiş olup, Ömer Kembil de o halde cenaze nakil aracını Düzce Belediyesi’nden talep edelim demiştir. Bahse konu cenaze nakli haricinde, diğer tüm işlemler Başkan Yardımcımız Turhan Sadak' ın koordinasyonunda eksiksiz yerine getirilmiştir.

Cenaze, ikindi vakti olan 17:00 sularında ilçemiz Merkez Mezarlığına coronavirus (covid-19) ile ilgili gerekli önlemler alınarak defnedilmiştir. Belediye Başkanımız, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve İl Genel Meclisi Üyemiz ile birlikte 18:00 sularında, defin işlemleri akabinde Ömer Kembil' in Merkez Mahallesindeki evine giderek kendisine taziye ziyaretinde bulunmuşlardır.

“Gümüşova’da sudaki kirlilik 5 Nisan’da ortaya çıkmamıştır“

Ayrıca yapılan haberde; özellikle korona vakalarının yaşandığı son dönemde ilçemizden kötü kokular geldiği, hemen hemen her gün ilgili medya kuruluşunun haber servisinin whatsapp hattına Gümüşova' nın musluklarından akan çamurlu suların görüntülerinin geldiği yönündeki "Bu kadarına pes, millet ölsün diye gözünün Gümüşova ilçemizde sudaki kirlilik 5 Nisan 2019 tarihi itibariyle ortaya çıkmamıştır. Geçmiş yıllardan gelen bu sorun ile ilgili arıtma faaliyetleri devam etmekte olup, yakın bir zaman diliminde arıtma üniteleri devreye girecektir. Halkımız arıtılmış, temiz içme suyuna kavuşacaktır. Gümüşova ilçemizde sudaki kirlilik 5 Nisan 2019 tarihi itibariyle ortaya çıkmamıştır. Geçmiş yıllardan gelen bu sorun ile ilgili arıtma faaliyetleri devam etmekte olup, yakın bir zaman diliminde arıtma üniteleri devreye girecektir. Halkımız arıtılmış, temiz içme suyuna kavuşacaktır.

Gümüşova Belediyesi olarak soruyoruz:

  1. Siyaseten ve art niyetli olarak cenaze naklini gerçekleştirmeyen Başkanımız riyasetinde Başkan Yardımcımız mezar kazımı, mezar tahtalarının hazırlanması, cenazeye katılacaklar tarafından kullanılmak üzere dezenfektan bulundurulması, şemsiye tedariki, zabıtalarımızın hazır bulundurulması gibi iş ve işlemleri neden gerçekleştirmiştir?

  2.  Cenaze nakli ve defin işlemleriyle ilgili telefon konuşmaları merhumun oğlu Ömer KEMBIL ve Başkan Yardımcımız Turhan SADAK arasında geçmesine, konuyu üçüncü şahısların bilmemesine rağmen basına bunu kim servis etmiştir?

  3. İyi niyetlerle yapılan telefon konuşması neticesinde, henüz acısını yaşaması gereken zaman diliminde merhumun oğlu haberi kendi servis etmediyse onun adına bir başkası bu haberi onun izni olmadan nasıl servis edebilir?

  4. 05.04.2019 tarihinden bugüne Gümüşova Belediyesi ile ilgili tüm olumsuz haberler Oxijen Medya kuruluşuna bağlı haber bültenlerinde neden yapılmaktadır?

  5. Düzce İlimizde başka haber bültenleri bulunmamakta mıdır? Bulunmakta ise ki bulunuyorlar, bu medya kuruluşları Gümüşova' da ki bu kadar vahim olan olumsuzlukları görememekte midir?

Sonuç olarak: Belediye Başkanımız, Başkan Yardımcımız ve ekibiyle göreve geldikleri günden itibaren büyük bir titizlikle çalışmaktadır, Allah (cc)' tan bir keder gelmediği taktirde görev süresinin bitimine kadar görevlerinin başında olacaktır.

Yorumlar (19)
Alma mazlumun ahını ... 1 yıl önce
İstifa et Muharrem TOZAN o koltuk sana yakışmıyor 1 çivi çakmadınız memlekete herkese rajon kesme iş yap iş öyle belediye önüne ağaç dikeceğine Gümüşovanın yolları köstebek gibi az git cumayeri Gölyaka yada çilimlinin yollarına bak okadar geziyorsun bunları görmüyorsun !! Bide Çeşme’den akan suya ne demeli
Hasan 1 yıl önce
Dürüst,çalışkan, alçak gönüllü,tek derdi hizmet olan bir kişilik olan TOZAN'ın mualefeti tarafından maşa olarak kullanılan bir gazetenin gazetecilik ahlakı ile barışmayan davranışlarda bulunması çok ayıp. Gümüşova ile ilgili bütün haberler aynı basın kuruluşundan yayınlanmakta olup her kes bunun kişisel kavga olduğunu anlaşım ve çıkan haberlerin hiç birine itibar etmemektedir.Hiç bir şey yapmadı diyen gazete Gümüşova belediye sitesini girsin neler yapıldığını görür görmek isterse.
Esin 1 yıl önce
Mekanı cennet olsun
Vatandaş1 1 yıl önce
Fazla kurcalamayın derim kendinizden şüpheniz yoksa kulak asmayın karalamalara cevap vererek haklıyken haksız konuma düşme ihtimalinizide değerlendirin
Birdost 1 yıl önce
Adı geçen medya kuruluşunun geçmişten gelen kuyruk acısının bir tezahürü.Önceki dönemlerde belediyeye olan reklam panoları kullanım ücretlerini ödemeden yapılan dalevereli alışverişlere Sayın Tozan ın müsade etmemesi olabilir mi acaba.Taktir halkımızan
Duzceli 1 yıl önce
Sizde Muharremi goy goyluyorsunuz ne farki var ?
Mustafa TORUN 1 yıl önce
Bu haberler ilçemize yakışmıyor.Özellikle bu konularda Başkanın ve yardımcısının ayrım yaptığını düşünmüyorum. Siyaseten yapılan bu haberi yapanları ve alet olanları şiddetle kınıyorum.
Düzceliii 1 yıl önce
Belediyenin Gümüşova da çözmesi gerek en büyük sorunlardan biri taşımacılık sistemi eski 20 seneyi aşmış pis kokulu otobüsleri değiştirip daha modern ve güvenli otobüsleri hizmete alması lazım Gümüşova gibi bir ilçeye yakışmıyor bu araçlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur