banner851

banner614

GÜMÜŞOVA ELMACIK KÖYÜNDE KORONO VİRÜS PANİĞİ.

Akşam saatlerinde Gümüşova’nın Elmacık köyünde bir vatandaşta korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine köyün cami hoparlörlerinden yapılan anons halkta paniğe sebep oldu. Köye tedbir amaçlı gelen Jandarma ekipleri kısmı uyguladıkları giriş çıkış tedbirleri halkta karantina endişesiyle basına haber verdiler.

banner619
Gümüşova 29.03.2020, 18:35 31.03.2020, 10:53
28706
GÜMÜŞOVA ELMACIK KÖYÜNDE KORONO VİRÜS PANİĞİ.

Köydeki bir vatandaşta korona virüse testinin pozitif olarak rastlanması üzerine köyün karantina alındığı iddiaları yayıldı. Bunun üzerine valilik yaptığı açıklama ile karantina uygulanmadığını açıkladı.

Gümüşova’nın Elmacık bir vatandaşın Korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Cami Hoparlöründen vatandaşların sokağa çıkmaması ile ilgili anons yapıldı. Bu nedenle halk arasında köyün karantinaya alındığı iddiaları ortaya atıldı. Köyde yaşayan M. T tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Bu iddialar ile ilgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Düzce genelinde hiçbir köyde karantina uygulamasının olmadığı bildirilerek, şu bilgilere yer verildi:

“Yerel medya kuruluşlarında yer alan; Korona virüs (Covid-19) sebebi ile ilimizde köy karantinası uygulandığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. İlimizde karantina uygulaması yapılan yerleşim yeri bulunmamaktadır. Resmi açıklamalar dışında kamuoyunu yanlış yönlendirecek hiçbir açıklama veya bilgiye tevessül edilmemesi önem arz etmektedir.”

Yorumlar (22)
kemalettin 1 yıl önce
insanlar her yerde herkese bulaştırıyor. Ohal yok .. akıl alır gibi değil süreç yönetimi
Ulusal haberlerde var diy 1 yıl önce
Vedat biliyor
Psikolg 1 yıl önce
Karantina olunca niye korkuyorsunuz, asıl gerektiği hâlde olmazsa korkun. Allah acil şifalar versin.
Birisi 1 yıl önce
Yapılan haberler gerçekleri yansitmadikca insanlar dışarı çıkar.
Gülşah Ay 1 yıl önce
1 kişinin pozitif çıkması demek, temasta olduğu kişilerin ve hatta dokunduğu her yerden insanlara da bulaşma ihtimalinin olduğu demektir. Temas ettiği alan ile birisinin teması olması demek onlarca insanın tehlikeye girmesi demek. Karantina yapılmalıydı. Umarım ilk ve son vaka olur. Herkez sabırlı olmalı.
İsimsiz 1 yıl önce
Yooo gayette karantinadalar orda kalanlar söyledi evden çıkamıyoruz diye
ELMACIK KOYU 1 yıl önce
YOLLARIMIZ KAPALI JANDARMA BETONLA KAPATTI YOLLARI , SIZ YOK BISEY DIYORSUNUZ NEDEN GERCEKLER SOYLENMIYOR BEN KÖYDEYIM CIKAMIYORUM EKMEK BEZ MAMA ALACAGIM GIDEMIYORUM
Vatandaş 1 yıl önce
İnsan aklıyla dalgamı geçiyorsunuz bigün biri çıkıyor şu fabrikada bukadar kişi var diyor bigün biri cıkıyor köy karantinaya alındı diyor valilik hepsine yalan diyor kimin ne dedigi belli degıl her kafadan bi ses
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın