banner851

banner614

GÜMÜŞOVA’DA FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

banner619

Gümüşova Belediyesi, son dönemde yaşanan artışla vatandaşın cebini yakan gıda enflasyonuna karşı harekete geçti. Başkan Tozan’ın talimatıyla Zabıta Amirliği ekipleri ilçedeki marketlerde gramaj ve fiyat denetimi yaptı.

banner846
Gümüşova 10.02.2021, 10:23 10.02.2021, 17:36
1052
GÜMÜŞOVA’DA FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
banner844

Temel ihtiyaç maddeleri başta olmak üzere gıda fiyatlarında yaşanan yüksek artış vatandaşların belini büküyor.

Özellikle yumurta, ayçiçek yağı ve tavuk fiyatlarındaki yükseliş vatandaşı kara kara düşündürürken Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun nedeni olarak “fırsatçıları” işaret etmişti.  Ticaret Bakanlığı ekipleri başta olmak üzere tüm yurtta vatandaşın cebindeki paraya göz diken fırsatçılara yönelik denetimler sıkılaştırıldı.

Bu kapsamda Gümüşova Belediyesi de Başkan Muharrem Tozan’ın talimatıyla harekete geçti. Zabıta Amirliği ekipleri ilçede faaliyet gösteren marketlerde denetim yaptı.

Yapılan denetimler kapsamında, satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihi, fiyat etiketi bulunurluğu, ürün ambalajında ve raf etiketinde bulunan gramaj, satış fiyatı kontrol edildi.

Bilgilerin kasa ve fiş ile tutarlılığı da denetlenerek marketler hakkında raporlar hazırlandı. Gümüşovalıların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (4)
Madur 6 ay önce
İktidarda fırsatçı doğal gaza elektriğe ve akar yakıta habire zam yapıyo şikayetçiyim
düzceli 6 ay önce
bim a101 şok tan başka market yokmu niye yerli marketler denetleniyo sanki sadece bu marketler zam yapmış gibi izlenim uyandırılıyo düzcenin yerli büyük maketleride denetlensin hodri meydan
Yorumcu 6 ay önce
Dogalgaz ve elktrige yapılan acimasiz zamlar nedense iktidarin dline hic oturmuyor.Dolar euro dusuyor onkarhala zam yapiyor.Dogalgaz falan bulmayin sakin iki kez bukduk dediniz ikisindede zam ustine zam yaptiniz.Bulmayin dogalgaz falan acimaniz da yk
Yorumcu 6 ay önce
Herseye zam geliyor.Gubre fiatlari artmasa ay cicek tarlalarina imar izni verilmese zam falan olmazdi.Niye dogalgaz ve lektrige gelen firsatci zamlari