banner851

banner955

İHBARCIDAN ‘VETERİNER BAŞKAN’A ‘KÖTÜ NİYETLİ’ TEPKİSİ

Düzce’nin Gümüşova ilçesinde sokak hayvanlarına kötü muamele edildiğini savunan bir vatandaş, her gün sokaklardan toplanan köpeklerin nereye götürüldüğünü sorguladı. Hayvan koruma görevlisi olduğunu belirten duyarlı ilçe sakini, Gümüşova Belediyesi’nin ne barınağı ne de Düzce Belediyesi’nin Kurtsuyu’ndaki Geçici Bakımevi ile anlaşması olduğunu vurgulayarak, aynı zamanda veteriner olan Belediye Başkanı Muharrem Tozan’a “Bu köpeklere ne yapıyorsun’ diye seslendi.

Gümüşova 28.12.2021, 16:50
3090

Düzce’de sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç kalmaması için belediyeler ve hayvanseverler tarafından belirli noktalara yerleştirilen kaplara düzenli olarak mama ve su konulurken, bazı kurumların başıboş ya da sahipli köpeklere karşı şüpheli tutumlar sergilediği gündeme geldi.

Şikayetin adresi olan Gümüşova ilçe merkezindeki bir işyeri kamerasına takılan görüntüde, zararsız şekilde etrafta dolaşıp yiyecek arayan bir köpeğin belediye görevlilerince nasıl apar topar araca atıldığı yer alıyor. Görevlilerin tasmasından tutması sahipli olabileceği ihtimalini akıllara getirirken, esnafla kısa bir konuşma yapan iki belediye çalışanı saniyeler içerisinde tasmasından sürükledikleri köpeği minibüsün arkasına koyuyor.  

“Her gün toplanan köpekler nereye bırakılıyor?”

Söz konusu videoyu Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderen “yerel hayvan koruma görevlisi” olduğunu belirten ilçe sakini, şu açıklamalarda bulundu:

“Ben yerel hayvan koruma görevlisiyim. Sokak hayvanlarını besliyor, kısırlaştırıyor ve sahiplendirilecek olanları ise sahiplendirmeye çalışıyorum. Gümüşova Belediyesi her gün sokak hayvanlarını toplayıp bir meçhule atmaktadır. Bunun bir örneği ilişikteki videodadır. Bu her gün toplanılan köpekler nereye bırakılmaktadır? Neden hiç kısırlaştırma yapmak istememektedirler? Bu çözüm değildir. Her gün toplayıp at. Sonra kendilerine fazlasıyla komşu belediyeler tarafından hediye edilmektedir.”

“Belediyenin ne barınağı var ne de başka bir barınakla anlaşması var”

5199 sayılı kanun gereği saldırgan olmayan köpeklerin kısırlaştırılıp alındıkları yere bırakılması gerektiğini anımsatan hayvansever vatandaş, “Barınağı olmayan Gümüşova Belediyesi'nin Düzce Kurtsuyu Barınağı ile de bir anlaşması yoktur. Bu köpekleri nereye bırakmakta veya ne yapmaktadır?” ifadelerini kullandı.

“Bir de belediye başkanı veteriner olacak ama kötü niyetli bir adam”

Ayrıca Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın veteriner olmasına karşılık sokak hayvanlarına karşı kötü niyet besleyen bir kişiliğe sahip olduğu eleştirisinde bulunan ihbarcı, “Bir de belediye başkanı veteriner olacak ama kötü niyetli bir adam.” sözleri ile Gümüşova’daki sokak hayvanlarının gördüğü muamele dolayısıyla Başkan Tozan’a tepki gösterdi.

Yorumlar (16)
Toki 12 ay önce
Bu köpekseverlere akıl sır ermiyor.Sokaklar aç bitir salam dolu .Millet alıp çocuğuna yediremiyor ,köpeklerin önüne koymuşlar. Biri istese cocuguma yedireyim dese vermezler.Hepsi insan düşmanı çünkü.
Ercan Yükselen 12 ay önce
Köpek leri savunup başkanı şikayet edenler inşAllah sizide parçalar o azgın köpek ler.
nurten 12 ay önce
teşekkürler öncütv dilsiz hayvanların sesi oldunuz
Güzel Gümüşova 12 ay önce
Hayvanları hepimiz seviyoruz. Fakat herşeyin bir haddi hudutu var. Yer gök köpek. Hayatta amacı kalmamış 3. 5 kişi çıkmış köpekler ile yatıp köpekler ile kalkıyor. Az birazda insanları düşünün. Sen köpek seveceksin diye millete eziyet edemezsin. Köpeklere gösterdiğin ilgi alakayı çoluk çocuğa göster. Gerçi hayvan sevgisi insan sevgisini geçmiş. Başkan iyi yapmış. Helal olsun.
CAN 12 ay önce
SEHIR MERKEZINDE DOLMUS TASMIS BASI BOS KÖPEKLERLE SUCLU YÜZDE YÜZ BELEDIYELER ASLI GÖREVI HAYVAN BARINAKLARINA GÖTÜRMEK SEHRI TEMIZLEMEK BASKAN LARIN UMRUNDA DEYILKI BU
CAN 12 ay önce
BEN ALMANYADA YASIYORUM 40 SENE OLDU BEN BIRTANE BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM BU NEYI ÖZETLIYO SORUYORUM BELEDIYELER TÜRKIYEDE GÖREVLERINI YAPMIYO BARINAKLARA GÖNDERIN
Vatandaş 12 ay önce
Ya gerçekten inanması zor zamanlar yaşıyoruz millet şimdide kafayı sokak köpekleriyle bozmuş. Millet geçim sıkıntısını bırakmış bununla uğraşıyor. Bu köpekler sizi veya bir yakininizi isirsa parçalasa hala savunacakmisiniz? Herkes işine gücüne gidemiyor. Çocuklar okula gidemiyor. Belediye ye bu köpek yüzünden telefonlar şikayetler eminimki susmuyor. Belediye şikayetleri değerlendirmese suç değerlendirse suç. Ne yapsın görevliler sizi memnun etmek için. Tasmalı köpeğin dışarda ne işi var sahibi nerde tasma olması onu sahipli mi yapıyor sahibi sahip çıksaydı sokakta olmazdı.... Bu tezi savunan bayan o zaman siz köpeklere barınak yapın bakın ilgilenin belediyeye müracaatta bulunun mamasini getirsin siz bakmaya devam edin hayvanseverseniz?????
Mahmut 12 ay önce
Oncu haber köpeklerle ilgili birkaç haftasına kadar olumsuz haberler yapan sizler değil mi idiniz?Sahipsiz köpekler toplanacak tabiki.Bu sorun 20 yılın en önemli sorunlarından. Çocuklarımızı evimizden 50 m ötedeki marketlere gönderemez olduk.Avrupa ülkelerinde sokaklarda sahipsiz köpek yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız