banner851

banner955

İTFAİYEN YOK SÖNDÜRMEYE JEEP’LE GİDERSİN GEZMEYE

Gümüşova ilçesinde akşam saatlerinde çıkan yangın, yürekleri ağızlara getirdi. Binada mahsur kalanları kurtarmak için Gümüşova Belediyesi İtfaiyesi’ne ait aracın merdiveni yetişmedi. Mahsur kalan vatandaşların imdadına ise Düzce Belediyesi itfaiyesi yetişti. Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın itfaiye öncü aracı olarak aldığı lüks makam aracı, tepkilerin odağına oturdu. İlçe sakinleri duruma, “Milyonluk makam aracı alınacağına, acil durumlarda insanların hayatlarını kurtarmak için itfaiye aracı alınamaz mıydı? İnsan canımı önemli, makam aracımı önemli” diyerek tepki gösterdi.

Gümüşova 26.10.2022, 11:33 26.10.2022, 15:11
7858

Dün akşam saatlerinde, Gümüşova Kültür Mahallesinde 6 katlı bir binada çıkan yangında, dumandan etkilenen 9 kişi hastanelik oldu. Çıkan yangına Düzce Belediyesi ve Gümüşova Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ederken, mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için Gümüşova itfaiyesine ait  aracın merdiveni yetişmedi. Büyük panik yaşayan bina sakinlerinin imdadına ise, Düzce Belediyesi İtfaiyesi tarafından gönderilen merdivenli araç yetişti.

Mahsur kalanlar geç gelen müdahale ile kurtarıldı

Çıkan yangında, alevler ve dumanlar arasında kalan apartman sakinleri, Düzce Belediyesi’nden istenen merdivenli itfaiye aracı sayesinde, geç gelen müdahale ile kurtarılabildi.

Mahur kalanlar, ihbar üzerine Düzce’den yola çıkan merdivenli itfaiye aracı ile tahliye edilebildi. Büyük korku ve panik yaşayan bina sakinleri Düzce Belediyesi itfaiye ekiplerine teşekkür ederken, kendisine itfaiye öncü aracı olarak 3 milyon TL’ye 2021 model Volvo Cip alan Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’a büyük tepki gösterdi.

Gümüşova ilçesi itfaiyesinde birisi tanker, birisi ise merdivenli araç olmak üzere iki tane itfaiye aracı olduğuna dikkat çeken ilçe sakinleri, “3 Milyon TL’ye makam aracı alınacağına, acil durumlarda insanların canını kurtarmak için tam donanımlı itfaiye aracı alınamaz mıydı? Gümüşova ilçesinde biri tanker, bir tanesi de merdivenli olmak üzere 2 tane araç bulunuyor. Merdivenli araç, sadece pankart ve bayrak asmaya yarıyor. Dün akşamki yangında ölen olsaydı, bunun hesabını Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan verebilecek miydi? İtfaiye öncü aracı olarak aldığı lüks makam aracı, yangına müdahale edebildi mi? İnsan canı mı önemli, makam aracı mı önemli?” diyerek duruma tepki gösterdi.

banner844
Yorumlar (11)
Can 1 ay önce
Eksiğiniz var, mevcut itfaiye aracı aile fabrikasının boya/badana oluk değişiminde de işe yarıyor.sadece yangına müdehalede çapsız.yoksa çok maharetli.küçük kusurları gündem etmişsiniz. İlahi Sadullah Bey...
Mahalle sakini 1 ay önce
Adamın yaptığı iş çok güzel mantık dahilinde yaptı o araç 600 bine alındı. Alındığı anda 1milyon kar etti. Şuan satsa kim bilir kaç milyon. Ayrıca Gümüşova itfaiyesi zaten yangını söndürdü. Saçma sapan yandasli kafa karıştırıcı haber yapıyorsunuz. Habercilik yalın olmalı bunun hakkını verin. Ayrıca haber yaparken de yazım hatalarına kelime hatalarına bakarak yayınlayın. İlk önce kendi copunuze bakın sonra doğru haber yaparak yararlı olun.
Şampiyon 1 ay önce
itibardan asla ama asla tasarruf olmaz … Baksan belediye ekonomisine belki de dünya kadar borç var….
Gaffur Aksakal 1 ay önce
Sadullah bey taraflın yazma ... Cumayerin de de 5 milyonluk araç var ama itfaiye var mı. Yığılca da da 5 milyonluk araç var itfaiye var mı...
Emir 1 ay önce
Gaffur kendine gel. İtfaiye öncü aracı olarak kendisine makam aracı almış bir adamı savunuyorsun. Milyonluk volvo yerine bir itfaiye aracı alabilir.
Vatandas 1 ay önce
Oy zamanı gelince yine ayni partiyi secersiniz mustahat sizi
El cewap 1 ay önce
Yakışır başganıma.
eleştiriler haklı 1 ay önce
Tepki göstermek lazım. Yoksa iyice şımarıyorlar. 5 bin nüfuslu köyden hallice ilçeye milyonluk makam aracı nedir ya? kime hava atıyorsun? Köylülere mi? Bu mu vatan severlik?
vatandaş 1 ay önce
bütün mülkü amirlerin lüks araç alma yöntemidir. Örnekleri çoktur. Çok uzak zamanlara gitmeye gerek yok..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın