banner851

banner955

“KÖYLÜ 40 YILDIR KULLANDIĞI ARAZİ İÇİN CEZA YİYOR”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, teşkilat üyeleriyle birlikte Gümüşova’nın Pazarcık Köyü’nde yaşayan vatandaşların sorunlarını dinlemek için köyü ziyaret etti.

Gümüşova 16.02.2021, 15:45
3850
“KÖYLÜ 40 YILDIR KULLANDIĞI ARAZİ İÇİN CEZA YİYOR”
banner1032

İYİ Parti vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek için yaptığı çalışmalara devam ediyor. İl Başkanı Yunus Özay Er, vatandaşların sorunlarını dinlemek için Gümüşova İlçe Başkanı Ramazan Özdemir ve teşkilat üyeleriyle birlikte ilçeye bağlı Pazarcık Köyü’nü ziyaret etti.

Er, Pazarcık Köyü’nde yaşanan sorunların en önemli sebebi babadan kalma tapusuz araziler olduğunu belirterek, “İnsanlar 40 yıldır kullandıkları arsalar yüzünden, Orman İşletme ile mahkemelik olup ceza yemiş durumdalar. Yıllardır ormandan açma alanları kullanan köylüler, arsalar için Orman işletme ile karşı karşıya gelmiş. Orman İşletme vatandaşları mahkemeye vermiş ve özelden getirdiği bilirkişinin fındıklıkların 7 yıllık olduğu yönündeki raporu doğrultusunda mahkemeden ceza yemişler. Köylülerin iddiası ise fındıklıkların en az 40 yıllık olduğu. Mesela 7 yıllık denilen fındık ağaçları için mahkemeden 16 bin lira ceza yiyen bir köylünün babası 1986 yılında, orman arazisini açtığı için ceza almış ve hapis yatmış” dedi.

Pazarcık köyünde özellikle 8 köylünün yaşadığı bu sorunla ilgili gerekli bilgileri alan Er, durumu Genel Merkez’e taşıyarak, çözüm yolları arayacağını belirtti.

banner844
Yorumlar (5)
avci 2 yıl önce
ormani kes tuyu bitmemisin hakini ye o haram para ile hicaza git tum tapusuz findiklara mese kayin fidanlamasi yapilsin
avci 2 yıl önce
ormani kes tuyu bitmemisin hakini ye o haram para ile hicaza git tum tapusuz findiklara mese kayin fidanlamasi yapilsin
Sade Vatandas 2 yıl önce
Acmasalarmis kardesim devletin arazisini ozel kullanima... sen ormani kes findik dik bura benim de bes kurusta verme... oh ne ala memleket... devlet hakli... her kim ki devlet arazisine haksiz konduysa gece kondu gunduz kondu 40 yil once kondu farketmez... ya araziyi satin almali parasini verip yada cikarilmali araziden.. zaten 40 yildir devlet arazisindeki findigin parasini yemisler... yeter onlara..
orman köylü 2 yıl önce
sayın er kul hakkı var kes ormanı fındıklık dik..Devlet belli bir yıl önce olanı veriyor zaten.Adam hala kesiyor..Canlı şahidiz. yazıktır gunahtır ..
Vatandaş 2 yıl önce
Ormandan açma arazi ne zamandır babadan kalma o zaman benim babamda acsin ben devam edeyim babadan kalmaya hani devletin malına peşkeş çekmeye çalışmasılar 80 de tapulama geldi madem babadan kalma niye almamış tapuyu
15
parçalı bulutlu