banner851

banner614

KÖYLÜ MUHTARI SUÇLADI

banner619

Düzce Safari Off-Road Kulübü tarafından Gümüşova’ya bağlı Dere Köyü’nde bulunan mesire alanında 7-8 Kasım’da düzenlenecek olan DÜSOFF Şenlikleri nedeniyle mesire alanının tahrip edilmesi köylülerin tepkisine yol açtı. Köylülerin iddiasına göre muhtar Arif Usta da 5 Bin TL karşılığında buna göz yumdu.

banner846
Gümüşova 30.10.2020, 16:16 30.10.2020, 16:26
11429
KÖYLÜ MUHTARI SUÇLADI
banner844

Düzce Safari Off-Road Kulübü DÜSOFF Şenlikleri adı altında Gümüşova’nın Dere Köyü’nde yapmayı planladığı etkinlik köylüleri ayağa kaldırdı. Etkinliğin düzenlenmesi planlanan çimenlik mesire alanı off-road pisti yapılmak için tahrip edildi. Çorak bir arazi görünümüne bürünen mesire alanı köylülerin tepkisine yol açtı.

Köylülerin iddiasına göre Köy Muhtarı Arif Usta, etkinliği düzenleyen kulüpten köy hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 Bin TL alarak duruma ses çıkarmadı.

“MUHTAR, 5 BİN LİRA İÇİN MESİRE ALANINI PEŞKEŞ ÇEKTİ”

Konuyla ilgili 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir köylü, “Resimlerde de göründüğü gibi köyümüzde bir off-road yarışması düzenlenecek. Çok güzel bir çimenimiz, mesire alanımız vardı. Mevcut muhtar 5 bin lira para almak için bu mesire alanını peşkeş çekti. Doğaya zulüm yapılıyor. Bundan Kaymakam ve Vali Beyin haberi yok, kendi karar alıp böyle bir şey düzenliyor. Biz buna köylü olarak karşı çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BEN KÖYÜMÜ TAHRİP ETMEM”

İddialar üzerine ulaştığımız Dere Köyü Muhtarı Arif Usta, “Köyümüzde bu tarz şenlikler köyümüzü tanıtmak amaçlı olarak sürekli düzenleniyor. Zaten biz Kaymakam Bey ile görüştük. Kaymakam Bey yaşanan pandemi süreci ve artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle bu tarz bir etkinliğe izin vermeyeceğini bize söyledi” dedi.

Mesire alanının tahrip edildiğine dair iddialarla ilgili de konuşan Muhtar Usta, “ Mesire alanımızı tahribe uğratmadık. Biz mesire alanını off-road etkinliğine uygun olarak düzenlediğimizde Kaymakam Bey ile henüz iletişime geçmemiştik. Ben köyümü tahrip etmem. Muhtarlar arasında da bu konuda en hassas benim” ifadelerini kullandı. Muhtar Usta etkinliği düzenleyecek olan kulüpten para aldığı iddialarıyla ilgili yorum yapmadı.

Yorumlar (11)
Ysf 10 ay önce
Ayıp ayıp sitres aticak diye güzelim doğayı mahvettiniz
Mesut...! 10 ay önce
Gümüşovada ölebi mesire alanından kimsenin haberi bile yoktu ne güzel tanıtım olacak Allahtan belanızımı istiyosunuz
Alperen 10 ay önce
5 Bin TL için insanların Hayvanların gelecekteki çocukların Hayatını hiçe saymış Satarak yazık...
Mülayim dere köylü 10 ay önce
Bu ofroadcilar yaylada hayvan otlatacak yer bırakmadı bir de başkanları var insanların yaylalarinda geçim kaynağı olan yerleri tahrip edip yaylaları cop yuvasına çevirdiler.
Yazıklar olsun 10 ay önce
Benim yakınlarında da bu ofroad denen şeyi yapanlar var, oldum olası sevemedim. Bunlar kendi zevkleri için doğayı mahvedip zevk alıyorlar, devletin birimlerinde bunların güvenliği, sağlığı için zaman harcıyor yazık günah bunlara izin verilmemeli
arif 10 ay önce
offroad denilen şeyin vahşiliği yüzünden yapılana bakın saçma sapan bir faliyet kesinlikle yasaklanmalı!!! şu cennet gibi doğamıza büyük bir ihanettir bu!!
Ardıçlı 10 ay önce
Arif usta dereköye muhtar olalı köy köye benzedi çok çalışkan adam gibi adam muhtar arif usta
Yalan haberciler 10 ay önce
Yalan yanlış haberler yapıp milleti kandırmayın. Düsoff kulübü hiç bir zaman doğaya zarar vermedi. Yapılan alan çalılık bir bölge idi. Mesire alanı ise aşağıda. Milleti kandırmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın