banner851

banner614

KÖYLÜLER SON ÇARE ORADAN YARDIM İSTEDİ

banner619

Yaz aylarında kapı-pencere açtırmayan sinek ve böceklere karşı ilaçlama talep eden Gümüşova’nın köylerinde yaşayan vatandaşlar, kaymakamlıktan cevap alamayınca belediyenin kapısını çaldı. Gümüşova Belediyesi ise sorumluluk sahasında olmamasına rağmen yakıt temini karşılığında ilaçlama yapılabileceğini bildirdi. Sineklerden bezen köylüler şimdi özel idare kanalıyla belediyeye mazot desteği verilmesini bekliyor.

banner846
Gümüşova 16.08.2019, 13:36 16.08.2019, 17:28
3473
banner844

Gümüşova’nın Çaybükü Köyü’nde yaşayan vatandaşlar şu günlerde her yanı saran sinek ve böceklerden dertli… İlaçlama yapılmadığı için köyü adeta istila eden sinekler yüzünden kapı-pencere açamayan köylüler, kaymakamlık ve özel idareden beklenen hizmet gelmeyince son çare Gümüşova Belediyesi’nden yardım istedi.

İlçe merkezinden sorumlu olan Gümüşova Belediyesi yetkilileri, köylülerin sinek çilesine duyarsız kalmadı ancak “Mazot parası yok. Bu yüzden mazotu köylüler karşılarsa ancak o zaman ilaçlama için gelebiliriz.” açıklamasında bulundu.“Akşamları dışarıda oturamıyoruz”

Çaybükü Köyü’nde ikamet eden ve yaşadıkları olaydan rahatsızlığı dile getiren Aşkın Gül haber merkezimize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Akşamları balkonda, bahçede oturamıyoruz. Yaz boyunca hiçbir köy ilaçlanmadı. Bizim köyümüzü de ilaçlamadılar. Çok rahatsızız bu durumdan. Belediyeye gittik ilaçlama yapılması için. Bize verdikleri yanıt mazot parası yok ancak siz karşılarsanız gelip ilaçlayabiliriz oldu. Kaymakamlık tarafından da ödenek çıkmıyormuş. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum sesimizi duysunlar.”“Belediyenin de durumu belli”


Konuyla ilgili görüştüğümüz Gümüşova Belediyesi yetkilileri ise şu ifadelere yer verdi:

“Gümüşova’da 18 köy var. Durumu kaymakamlığa bildirdik. Belediye olarak biz araçları, personeli ve ilacı karşılıyoruz. En azından mazot parasını karşılamaları için özel idareye, kaymakamlığa ve muhtarlara söyledim. Ancak hiçbirinden geri dönüş sağlanmadı. Belediyenin de durumu belli.”

Haber: H. DURNA

Yorumlar (8)
Sinek savar 2 yıl önce
Sinekler yuzunden cocuklar hep hasta oldu ilaclar bile fayda etmiyor ama yorumda dedigi gibi olmuyor kimse nin bisey yaptigi yok yada koyune gore muamele yapiliyor o anlasiliyor
köy halkı 2 yıl önce
gece gündüz sineklerden bıktık artık ısırdıkları yerler yara gibi sivilce oldu çocuklar yara içinde
Vatandaş 2 yıl önce
Sayın öncü haber eğer gerçekten vatandaşın yanındaysanız doğru haber yapacaksanız korkmuyorsanız yukarı yahyalara bir gidin yrinde inceleyin sinek kötü koku insanlar perişan olmuş dışarıya çıkamıyorlar birtürlü seslerini duyuramıyolar
Mustafa göztok Çaybükü kö 2 yıl önce
Sayın Öncü TV yaptığınız haberleri kulaktan duyma ile yapmayınız Çaybükü köyü düzce de örnek bir köydür Kaymakam beyden ve belediye başkanından ne gerekiyorsa bugüne kadar hizmet almıştır köyümüzü karalamaya kimsenin hakkı yoktur
x 2 yıl önce
siz gelin yukarı yahyalarda görün sinekleri
caybukulu 2 yıl önce
dogru haber.bu zamana kadar hic bu kadar sinek olmuyordu.sinekler buyuk ve insani bahcede hic rahat birakmiyor.kot pantolonun ustunden bile isiriyorlar.
EL İNSAF YA 2 yıl önce
HACIKADİRLER, KARAKÖY SİNEKTEN GEÇİLMİYOR, HEM GECE HEM GÜNDÜZ, EVDE YARIM SAAT OTURDUK 13 TANE SİNEK ISIRIĞI 1 HAFTA OLDU ISIRIKLAR HALEN KAŞINIYOR.YAZIK O İNSANLARA YA.
Düzceli Vatandaş 2 yıl önce
Allah sizi ne yapmasın biz vatandaş olarak zaten vergi veriyoruz birde ekstra mı para ödücez hizmet için