banner851

banner955

TAŞIMA SU İLE İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gümüşova ilçesine bağlı Yakabaşı Köyü halkı 15 gündür su sıkıntısı çekiyor. Gümüşova Belediyesi’nin tankerlerle takviye yapmasına rağmen yetmeyen su nedeniyle köylüler, taşıma su ile ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Vatandaşlar, İl Özel İdaresi ve Gümüşova Kaymakamlığı’na soruna kalıcı çözüm bulunması çağrısında bulundu.

Gümüşova 10.08.2020, 16:45
3669
TAŞIMA SU İLE İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Gümüşova’ya bağlı Yakabaşı Köyü’nde susuzluk köylüleri bezdirdi. İddiaya göre yaklaşık 15 gündür suyun iyiden iyiye azaldığı köyde bulunan 2 deponun da dibi görmesi üzerine zaman zaman Gümüşova Belediyesi’nin tankerlerle yaptığı su takviyesi de yeterli olmuyor. Köylüler, taşıma su ile ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Her yaz aynı çileyi çektiklerini belirten köylüler yetkilileri sorunun kalıcı çözümüne yönelik adım atmamasından şikayetçi. Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na yazarak köylülerin sesini duyurmaya çalışan bir vatandaş, “Yaklaşık 15 günden beri köyümüzde su sıkıntısı çekiyoruz ve yetkililerde çaba yok. Gümüşova Belediyesi’nden tankerle su geliyor ama o da yeterli olmuyor, hemen kesiliyor. Gümüşova Yakabaşı Köyü her yaz çile çekiyor. Köyümüze sondaj yapılmıyor, yapılması gerekli.” sözleriyle köyde yazın ortaya çıkan su sorununa kesin çözüm bulunmasını istedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (6)
Vay ki vay 2 yıl önce
Yav arkadas bu su sorunu 30 yildir var koyde yeni olan bisey degil 10 lira su parasi vermeyen arkadaslar da var sayin oncu once gel koyluyle konus sonra haber yap millet sabaha kadar misir suluyor 5 kurus su parasi verdigi yok sonra sizi ariyor sulamayin kardrsim misiri fasulyeyi git pazardan al evine de su gelsin
itidal 2 yıl önce
Sayın ÖNCÜ HABER Editörleri sizlerden istirhamım bu Düzce Belediyesinin su sorunu ile ilgili problemi sürekli hatırlatmanız.
itidal 2 yıl önce
Toprağın altına yapılan yatırım, gözle görülmediği için siyasiler veya Belediyeler bu alanda yatırım yapmazlar deniliyor. Vatandaş olarak ben mi yapacağım.
itidal 2 yıl önce
Ben bir vatandaş olarak çok merak ediyorum. Düzce Belediyesinin su sıkıntısı konusunda bir çözümü var mı? Gündüz saatlerinde 3. Kata su çıkmıyor.
Fatih Çetin Perde Montajc 2 yıl önce
Ben 41 yaşındayım böyle günler göreceğiz deseler inanmazdım ne cimer geri dönüş yaptı ne AKP vekili msj mıza baktı inşAllah düzelir diye ümit ediyoruz
Vayyy 2 yıl önce
Sizler 15 gündür su sorunu cekiyosunuz biz düzce halkı olarak 8 aydan beri su sorunu çekiyoruz yazıklar olsun bu belediye ye şu faturası da gelmiyor manayla haaaaa
13
açık