banner851

banner614

VATANDAŞLAR: “ZARARIMIZ ÇOK BÜYÜK”

banner619

Düzce’yi etkisi altına alan sağanak yağış, sel felaketini de beraberinde getirdi. Gümüşova İlçesine bağlı Kahveleryanı köyünde, derelerin taşması ile ev ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Köy sakinlerinden Osman Şen, bütün eşyalarının sular altında kaldığını belirterek, “Zararımız çok büyük” dedi.

banner846
Gümüşova 07.07.2021, 12:52 08.07.2021, 17:36
5074
banner844

Düzce’de yaşanan sel felaketinden Gümüşova ilçesi de etkilendi. Dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışla birlikte derelerin taşmasıyla, İlçeye bağlı Kahveleryanı Köyü’nde küme evlerini ve ekili tarım arazilerini sular bastı. Sel sularının gelmesiyle birlikte evlerini terk ederek güvenli bölgelere gitti.

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte evlerine giren vatandaşlar, bütün eşyalarının sular altında kaldığını görünce büyük şok yaşadılar.

Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirine konuşan Köy sakinlerinden Osman Şen, “Sel suları nedeniyle evlerimizden dışarı çıkamıyoruz. Köyümüzde evlerin büyük çoğunluğuna sel suları girdi. Bahçelerimiz sular altında kaldı. Köyün yarısında büyük hasar var. Zararımız çok büyük. Sesimizin duyulmasını ve yaralarımızın sarılmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan, AFAD ve Düzce İl Özel İdaresi ekiplerinin, hasar tespiti için köye gideceği öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)