banner851

banner614

YAKABAŞI KÖYÜ’NDE BÜYÜK PANİK…

banner619

Gümüşova’nın Yakabaşı köyünde bulunan bakkalın sahibi ile ailesinde koronavirüse rastlanmasının ardından 3 köylünün daha rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırılması paniğe neden oldu. Vaka sayısının artmasından endişe eden vatandaşlar, köyün karantina altına alınmasını istedi.

banner846
Gümüşova 18.04.2020, 14:47
24111
YAKABAŞI KÖYÜ’NDE BÜYÜK PANİK…
banner844

Düzce’de birçok köye sıçrayan koronavirüs vakaları tedirginliği de katlıyor. Son olarak Gümüşova’nın Yakabaşı köyünde bir ailede pozitif vakanın çıkması köylüleri endişeye sürükledi.

Her şey bir ihbarla başladı

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (05427671881)’na yaşananları aktaran bir köy sakini şu iddialarda bulundu: “Gümüşova’ya bağlı Yakabaşı köyünde bakkal dükkanı işleten bir kişi ve ailesine koranavirüsü tespit edildi. Bunun üzerine ev ve bakkal karantinaya alındı. Bakkalı işleten ailenin kızlarının nişanlısının da Teknokrat firmasında çalıştığı ve onun da testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Virüsün kızlarından anneye geçti öğrenilirken, anne ve kız hastanede tedavi altına alındı. Marketin açık olduğu günlerde, alışveriş yapan köy halkı çok endişeli.”  

Teknorot’ta çalışan damatta korona tespit edildi

Öte yandan gelen ihbarın ardından araştırma yapan Öncü Haber ekibi, Akçakoca’da ikamet eden ve Düzce’de faaliyet gösteren Teknorot’ta çalışan damat adayının 15 gün önce koronavirüs şüphesi ile tedavi altına alındığı ve hastanede yapılan testin sonucu pozitif çıktığı öğrenildi.

Aynı aileden 2 kişi pozitif çıktı

Market sahibi Hüseyin K. ile oğlunun testleri negatif çıkarken, anne Nagihan K. ile kızı Melek K.’nın testlerinin pozitif çıkması üzerine karantina ve tedavinin başlatıldığı bilgisi edinildi.

Köyden 3 kişi daha ambulansla hastaneye kaldırıldı

Market kapatılarak dezenfekte edilirken, Yakabaşı köyünde bu sabah saatlerinde yüksek ateş belirtisi ile köyden üç kişinin de ambulansla alınarak tedavi altına alındı.

“Köyün karantina altına alınmasını istiyoruz”

Vaka sayısının artmasında endişe eden köy sakinleri, “Köyün yetkililer tarafından karantina altına alınmasını istiyoruz. Marketi çalıştıranlar bu gelişmeyi on beş gün önceden bildikleri halde yetkilileri haberdar etmemişler. Biz marketten alışveriş yaptık. Hepimiz tehlike altındayız. Biran önce köyün karantinaya alınasını istiyoruz.” çağrısında bulundu.

Yorumlar (18)
Hancı 1 yıl önce
Seni gözüm hiç tutmamıştı zaten DAMAT
Cihan Nursel Demir 1 yıl önce
Allah aşkına ya nerden bilsin bakkal kendisine bulaştığını. Bilseydi önlem almazlarmıydı. İnsanları yerden yere vurmayın. Para düşkünü bilmem neler neler yazılmış. Hiçte öyle insanlar değiller. Kınamayın kimseyi. Herkesin başına herşey gelebilir. Ayıp ya
Hasan Önal 1 yıl önce
Valiliğin sayfasında 1 ay önce yazdım. Çoğu firmaların kapatılması ile ilgili Bi cvp gelmedi. Kelebek Mobilya kapatılmalı
Bir köylü 1 yıl önce
köyde önlem yok karantina yok yetkililer duyarsız muhtarda hiç iş yok illa olmemizmi gerekiyor
Bir köylü 1 yıl önce
Yakabaşı köyünden bir vatandaş olarak sesleniyorum burdan yetkililere köyümüzde 2pozitif vaka mevcut daha ne kadar bulacağı belli değil.Onlem denilen bir şey yok muhtar da zaten iş yok.Dezenfektan aracı bile daha dün geldi o da tam ilaclayamadan bitti.Karantina yok daha bugün köye hurdacı girdi.Yol geçen hani gibi .Nerde bu yetkililer biz insan değil miyiz can degilmisyiz illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor sadece ölsek iyi çoğul bu şekilde toptan gideceğiz. Duyarsız kalanlar duyarlı olsun artık yeter!!!!!
Bekir Mınar 1 yıl önce
Düzcemize virüsü istanbuldan gelen öğrencilerin getirdiğini düşünüyorum.
Ercan 1 yıl önce
Fabrikalar geçici süreyle kapatılsın
Mahmut 1 yıl önce
Yazıklar olsun böyle para kökenlerine günahsız insanlara bulaştırıyorlar hiçmi vijdan yok bu insanlarda birde umuma hizmet veren bir esnaf
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık