banner851

banner955

“YANGINA 10 DAKİKA İÇİNDE MÜDAHALE EDİLDİ”

Gümüşova Belediyesi’nden bir basın organında Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren bir fabrikada çıkan yangınla ilgili yapılan “Düzce ve Cumayeri geldi... Gümüşova belediyesi ortada yok!” başlıklı haber ile ilgili basın açıklaması yayımlandı. Yapılan açıklamada söz konusu yayın organının yapmış olduğu haber ile ilgili “Gerçekle bağdaşmayan, tamamen asılsız, amacını aşan ve Gümüşova Belediyesi'ni karalamaya yönelik bir haberdir. Ukinox adlı firmanın güvenlik kamerası kayıtlarında ilk müdahalenin Belediyemiz ekibi tarafından yapıldığı alenen görünmektedir” denildi.

Gümüşova 26.03.2021, 23:48 28.03.2021, 18:05
2456
banner1032

25 Mart Perşembe günü Düzce’nin Gümüşova ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada yangın çıktı. Yangının ardından bir basın yayın organında yer alan, “Düzce ve Cumayeri geldi... Gümüşova belediyesi ortada yok!” başlıklı haberde Gümüşova Belediyesi’nin yangına müdahale etmediğini iddia edildi.

Konu ile ilgili Gümüşova Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamayla Gümüşova İtfaiyesi’nin yangına müdahale anının görüntüleri paylaşılarak iddialar kesin bir dille yalanlandı.

Açıklamada, “25.03.2021 tarihinde Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ukinox adlı firmanın polisaj bölümünde çıkan yangın ile ilgili, Düzce Oxijen Medyaya bağlı Düzcenin Sesi adlı yayın organının yapmış olduğu haber asılsız, gerçekdışı ve amacını aşan bir haberdir.

“İHBARIN ARDINDAN 10 DAKİKA İÇİNDE YANGINA MÜDAHALE EDİLDİ”

Yangın ihbarı Belediyemize 19:29’ da verilmiş ve şehir merkezinde olan ilk ekibimiz fabrika kamera saatiyle 19:39’ da olay yerine ulaşmıştır. Gerekli müdahaleler yapılmış, yangın kontrol altına alındıktan sonra takviye için 19:43’ de gelen diğer ekibimiz firma yetkilileri tarafından ihtiyaç olmadığının ifade edilmesi üzerine olay yerinden ayrılmıştır” denildi.

“SÖZ KONUSU HABER BELEDİYEYİ KARALAMAYA YÖNELİK”

Gümüşova İtfaiye ekibinin olay yerinden ayrıldıktan sonra Cumayeri İtfaiyesi ile yolda karşılaşıldığını, durum kendilerine anlatıldıktan sonra Cumayeri İtfaiyesi firmanın önünden döndüğü ifade edilerek, “Daha sonra Düzce İtfaiyesi olay yerine ulaşmış, gerekli müdahalelerin yapıldığını öğrendikten sonra geri dönmüşlerdir. Organize Sanayi Bölgesindeki Ukinox adlı firmanın polisaj bölümünde çıkan yangınla ilgili Oxijen Medyaya bağlı Düzcenin Sesi adlı yayın organının yapmış olduğu bu haber, gerçekle bağdaşmayan, tamamen asılsız, amacını aşan ve Gümüşova Belediyesini karalamaya yönelik bir haberdir. Ukinox adlı firmanın güvenlik kamerası kayıtlarında ilk müdahalenin Belediyemiz ekibi tarafından yapıldığı alenen görünmektedir” denilerek kamera kayıtları işaret edildi.

“AMACINI AŞAN KURULUŞUN BÖLGEMİZDE İTİBARI KALMADI”

Açıklamanın sonunda ise söz konusu basın kuruluşunun amacını aşan haberlerinin bundan sonra muhatap alınmayacağı belirtilerek, “Adı geçen medya kuruluşuna bağlı yayın organlarının yaklaşık 2 yıldan beri asılsız, provakatif, amacını aşan haberler yapması nedeniyle bölgemizde güvenilirliği ve itibarı kalmamıştır. Söz konusu medya organları tarafından bundan böyle Belediyemizi karalamaya yönelik yapılacak asılsız ve amacını aşan haberler tarafımızca muhatap alınarak cevap verilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

banner844
Yorumlar (0)
16
açık