banner615

banner614

banner701

08:00-20:00 SAATLERİ ARASI PARK YASAK

banner619

Düzce Belediyesi tarafından yapılan İstanbul Caddesi Bisiklet Projesi'ne gelen tepkiler üzerine sağ taraftaki parklanmadan geri adım atan Düzce Belediyesi, uyarı tabelalarını asarak park yasağını resmen başlattı. Buna göre; sağ şeritte sabah 08:00 ile akşam 20:00 arasında araç park etmek ve duraklamak yasak.

Gündem 12.11.2019, 15:30 12.11.2019, 19:56
2972
banner785
Düzce Belediyesi şehri merkezinin can damarı niteliği taşıyan İstanbul Caddesi'ndeki dönüşüm çalışmalarında sona yaklaştı. Sol taraftaki bisiklet yolu ve sağ taraftaki tek sıra park nedeniyle yolun daralmasına üzerine vatandaştan gelen 'Paklanmayı kaldırın' çağrıları üzerine halkın sesine kulak veren yönetim, park yasağını resmen başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Öncü TV ekranlarında yayınlanan Kitabın Ortasından programına konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, caddede saate göre değişen bir ücretlendirme yapmayı ilk olarak gündemlerine aldıklarını ancak daha sonra parklanmayı kaldırma kararı aldıklarını açıklamıştı.Bisiklet Yolu projesine son halini veren ekipler, park yasağının başlaması ile birlikte cadde boyunca uyarı levhalarını astı. Yeni düzenlemeye göre cadde üzerindeki sağ şeritte sabah 08:00 ile akşam 20:00 arasında araç park etmek ve duraklamak yasaklandı.

Ekipler, cadde üzerine asılan uyarı tabelalarına uymayan sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacağını ifade ederek konu hakkında emniyet ekipleri ile koordineli şekilde çalışıldığını ifade etti. Yasağa uymayan sürücülerin araçları ilgili mevzuat gereği para cezasına çarptırılacak ve araçları çekici ile bulundukları yerden kaldırılacak.
Yorumlar (28)
........... 1 yıl önce
..buraya yazıyorum... yapılan yanlış ...geri adım atacaklar....
Düzceli 1 yıl önce
İstanbul caddesine yönelik uygulamaya geçirilen tüm projelere (!) ödenen paralara yazık. Bunun yerine; Kalıcı konutlardan başlayarak devlet hastanesinde son bulacak hafif raylı bir sistem geliştirilseydi daha iyi olmazmıydı ?
HÜLYA 1 yıl önce
tam isabet olmuş ,şimdi bir de bisikletleri bağlama yerleri yapsınlar,hatta kıralanan bisiklet yerleri olsun Düzcemiz güzel dünya şehirlerini örnek alsın ,heryer çiçek ağaç ve yürüyüş yollarla dolsun ,nefes alan bir şehrimiz olsun
Vendetta 1 yıl önce
yayalar bisiklet yolunda neden yürür o kaldırım yetmiyor mu? lütfen özen gösterelim
umitx 1 yıl önce
esnaf bu kararı bozar sabahtan akşama kadar kalan araçlara bakın hepsi esnafın.cadde boşuna trafiğe açılmadı zamanında...
Vatandaş 1 yıl önce
Düzcenin en önemli sorunlarından bi tanesi otopark millet bahçesi die komple meydanı kapatacağınıza otopark yapın sorun hallolmuş olur zaten millet bahçesi die yapacağınız yer suriyelilerin toplanma alanı olacak
VATANDAŞ81 1 yıl önce
300 MT ne istiyor bu yöneticiler anlamıyoruz. 100 adet esnaf mağdur olmasın diye 300000 bin kişilik düzce mağdur oluyor. bırakın araba akışı olmasın halk daha fazla yer alıyor orda daha fazla alış veriş olucaktır neyin kavgasını yaşıyosunuz. kaldırımlar dar ve rahat yürünmüyor bunu düşünen bir yönetici yokmudur. lütfen halkın sesine kulak verin. Rızkı Allah verir bunu kimse kısıtlayamaz esnafa duyrulur.
Vatandas 1 yıl önce
Orda durup alis veris yapamadiktan sonra ne kiymeti var ki.Ha cadde kapali olmus ha sag serite park etmek yasak.Esnaf yayaya zaten satis yapiyirdu.Bu esnaf bu uygulamayı deler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı