banner851

banner614

1 AYDA 25 VATANDAŞ SALDIRIYA UĞRADI

banner619

Düzce'de her mahallede görülmeye alışkın olunan sahipsiz köpeklerin kontrolsüz üremeye bağlı olarak sayıları giderek artarken, saldırı vakaları da eksik olmuyor. Eylül ayında 25 vatandaş sokak hayvanları tarafından ısırıldıkları için hastanelerin yolunu tuttu.

banner846
Gündem 23.10.2019, 09:23 24.10.2019, 10:34
1585
banner844
Hayvanseverlerle vatandaşları sık sık karşı karşıya getiren sokak hayvanları sorununa iki tarafı da memnun edecek şekilde bir çözüm üretilmesi beklenedursun, onlarca vatandaş saldırı yüzünden hastanelik olmaya devam ediyor. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün eylül ayı faaliyet raporuna yansıyan rakamlara göre; geçtiğimiz ay 25 kişi ısırık mağduru oldu.

Düzce'de meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 25 ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alınırken, neyse ki müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durum gözlenmedi. Ancak her ay mutlaka en asgari 20 saldırı vakasının yaşanması ve bunun özellikle hayvanların açlıkla mücadele ettiği kış aylarında 70'in bile üstüne çıkması gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Kontrolsüz üreme nedeniyle Düzce'nin her yanını mesken tutan ve sürüler halinde gezmeleri nedeniyle halkı tedirgin eden başıboş köpeklerin kısırlaştırma yöntemiyle sayılarının daha fazla çoğalmasının önüne geçilmesi isteniyor. Bunun hem hayvanların açlıktan ölmemesi hem de kuduz riskinin önüne geçilmesi için gerekli olduğunu vurgulayan vatandaşlar, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi öncülüğünde bir çalışma yapılmasını istiyor. Akçakoca'nın Subaşı Köyü sınırlarında faaliyete geçen Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin bu amaca uygun şekilde hizmet vermesi bekleniyor. 
Yorumlar (35)
Vatandaş 2 yıl önce
Köpeklerin kedilerin varlığı ne zamandan beri rezillik oldu? Siz hiç düşünüyor musunuz bizim yaşadığımız yerlerde kimbilir hangi canlı yaşıyordu diye önünüze gelen her yere ev yapın ortalığı yakıp yıkın hayvan nereye gitsin ne yapsın.
Muammer. Kurt 2 yıl önce
Bu köpekleri toplaya mayan belediye. Bakmışsın bir gece. Belediye. Önünde köpekler. Ölmüş. Bunumu. Bekliyonuz. Benim çoluğumu çocuğumu bir köpek ısırırsa ben en ax on tane sokak köpeğini. Hallederim. Çünki. Belediye. Bu. İşe . Çare hiç. Aramıyor
Hlk 2 yıl önce
Rezillik kısaca bu...
Tahir Hoca 2 yıl önce
Yazıktır Günahtır bu garibanları burada hedef yapıp veballerine girmeyin böyle haberlerle hayvan düşmanlarına aradıkları fırsatı vermeyin
Uzunmustafa Mahallesi 2 yıl önce
Asıl siz böyle yorumlarla insanlari galeyana getirmeyin. Bir hayvansever olarak sadece 20 adet sayabildim belki de daha fazla. Saat 6.30 7.00 gibi sokakta okul servisine giden çocuğun sesine koştuk komşularla hayvan bu saldırıyor ! Tedbir şart !
memur 2 yıl önce
ben yeni geldim bu şehire.Bizim köyde bile bu kadar köpek yok.Nedir burası şehirmi..yada köpekler şehirimi.korkuyorum komşuya gidip gelmeye..
Hasan 2 yıl önce
Suriyeli bazı vatandaşlardan tehlikeli değiller.
8161 2 yıl önce
Duzce merkez kalici konutlar düzcenin her mahallesinde sürüyle dolasiyolar
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Anladık subaşında barınak hizmete girdi aferin vatana millete hayırlı olsun çok önemli isabetli bir tesis eksigimizdi giderildi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu