banner851

banner614

1 AYDA REKOR SALDIRI!

banner619

Düzce’de 1 ay içerisinde rekor hayvan saldırısı! Mart ayında il genelinde toplam 33 ısırık vakası meydana geldi. Kedi-köpek saldırılarına uğrayan vatandaşlar hastanenin yolunu tutarken, müşahade altına alınan hayvanlarda neyse ki kuduz hastalığına rastlanmadı.

banner846
Gündem 22.04.2017, 11:46 23.04.2017, 11:33
4691
1 AYDA REKOR SALDIRI!
banner844
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, müdürlüğün geride kalan Mart ayı içerisinde yaptığı faaliyetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.  

24 bin çiftçiye 67.5 milyon TL ödeme
Düzce’de fındık alanlarında son yıllarda görülmeye başlanan külleme hastalığı ile ilgili çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldığını belirten Kabaoğlu, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Fındık külleme hastalığı, fındık kurdu, fındık yeşil kokarcası, Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısı ile mücadele konuları olmak üzere ayrıca fındık yetiştiriciliği, organik ve iyi tarım konularında bilgiler verildi. Ayrıca 2016 yılı üretim sezonuna ait fındık alan bazlı gelir desteği ödemesi gerçekleştirildi. İlimizde 24 bin 53 çiftçiye 67 milyon 533 bin 196 TL destekleme ödemesi yapıldı.”

2 bin 320 ton iç fındık ihraç edildi
İki sezondur üreticilerin fiyattan yana yüzü gülmediği fındıkta ihracat rakamlarını veren İl Müdürü Kabaoğlu, Düzce’deki ihracatçı firmalar tarafından Mart ayı içerisinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerine 2 bin 320 ton iç fındık ihraç edildiğini kaydetti.

33 bin 174 büyükbaş hayvana şap aşısı yapıldı
Hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Kabaoğlu, “2017 yılı İlkbahar Şap Aşılama Kampanyası son ayında 155 köyde 33 bin 174 büyükbaş hayvana şap aşısı yapılmıştır. Ayrıca program kapsamında koruyucu olarak 37 köyde 506 adet buzağıya brusella, 12 köyde 862 buzağıya çiçek, 38 köyde 984 köpeğe kuduz, 5 köyde 345 kuzuya veba aşısı uygulanmıştır.”

33 ısırık vakası!
Kabaoğlu, her ay rapora yansıyan hayvan saldırılarına ilişkin verileri de paylaştı. Kabaoğlu, “İlimizde meydana gelen ve sağlık kuruluşlarına intikal eden 33 ısırık vakası için köpek ve kediler 10 gün müşahede altına alınmış ve müşahede sonucunda kuduz hastalığı yönünden olumsuz bir durum gözlenmemiştir.” İfadesini kullandı.

445 denetim yapıldı
Gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimler hakkında ise Mart ayı içerisinde il genelinde faaliyet gösteren; gıda üretim, satış ve toplu tüketim işyerlerinde 418, yem satışı yapan işyerlerinde 27 olmak üzere toplam 445 denetim yapıldığını belirten Kabaoğlu, Alo Gıda 174 hattına gelen 26 şikâyet incelendiğini ve şikayetlerin olumlu sonuçlandığını aktardı.
Yorumlar (29)
Gizem 4 yıl önce
Tutturmussunuz barinak diye bi kere gidip barinaklarin durumuna baktiniz mi acaba biliyo musunuz nasıl bi yer olduğunu da bu kadar ısrar ediyosunuz o yemediğimiz yemekleri çöpe değil de çöpün kenarına bıraksanız aç gezmezler sokakta
Gizem 4 yıl önce
Köpekler aç geziyo aç kendini ramazan ayında oruç tutarken hatirlayin bi nasıl öfke saçtığınızi hatirlayin karınlarını doyurmaktan başka bi istekleri mi var sakın dokunmayın sokaktaki çocuklarıma sakın!!!!!
Gizem 4 yıl önce
Ne istiyorsunuz bu hayvanlardan ya
Siz barınakların ne halde olduğunu biliyo musunuz ? Bi çok ölü köpek var ve müdahale dahi edilmiyor . Bütün köpekler aç geziyo çoğunun karnı midesine yapışmış halde geziyo
KASABALI 4 yıl önce
KONURALP TE KÖPEKTEN DIŞARI ÇIKAMAZ OLDUK.ALLAH KORUSUN ÇOLUĞA ÇOCUĞA BİRŞEY YAPACAKLAR.BELEDİYEYİ KAÇ KEZ KAÇ KİŞİ ARADI SAYISINI UNUTTUK.ACİL ÖNLEM
yaşar 4 yıl önce
bütün köpekleri toplayın belediyenin önüne dökün.yada üvezbeline getirin bırakın.ozaman çaresini bulurlar.
ismail 4 yıl önce
hayvanlara sürüşmedikce hayvanlar bişey yapmaz rahat olun sevgi yemek verin
Aa 4 yıl önce
Türk'ü medeniyet adı altında doğum kontrol haplarıyla, dizilerde sosyal mesajlarla kısırlaştır; sokakta hayvanlar cirit atsın. Ama medeniyiz.
insaf 4 yıl önce
Anlıyoruz ama hiç barinak kismina hanging baktı yüzlerce köpek ve sefil halde vicdanınız varsa 2 lokma yemek verin tek dertleri 2 kap yemek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın