banner851

banner614

1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

banner619

Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

banner846
Gündem 17.05.2017, 09:25 18.05.2017, 12:13
13712
banner844

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

1 Temmuz 2017 Tarihinden İtibaren Uygulanmaya Başlanacak

Türkiye genelinde 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu sistemle; sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıflarına tanınan hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenle gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlandığı kaydedildi.

Sistem Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 01 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayacak.

Yorumlar (31)
Duzceli 4 yıl önce
Halçiler yandı
Omer 4 yıl önce
Arabayi sat kurtul
Ugras 4 yıl önce
Verin oylari verin.yakinda aldiginiz nefestende para kesilecek
selcuk aksoy 4 yıl önce
Fetöcü ler köşeye sıkıştıkca saldırıyorlar hizmet değil haraç toplmama yarışı ....
Hemsinli 4 yıl önce
Hukumete para lazim galiba
coşkun 4 yıl önce
ver mehteri verrrrrrrrrr
Ekonomi 4 yıl önce
Hız yapanlar kimler ? Zenginler , Onlarda otobanda ara yerde durup yemek yerler cezadan kurtarırlar hemde ekonomiye can verirler.
vatandaş 4 yıl önce
iyi olmuş garibana yönelik iyi bir uygulama bmw si olan mercedesi olan hızlı gidecek gariban yavaş gidecek eşitlik olmuş garibanla zengin arabası eşit oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın