banner851

banner614

10 Askerimiz şehit,,,!

Diyarbakır'da Lice'ye bağlı Abalı köyü yakınlarında yol güvenliği görevinde bulunan askeri araç mayına çarptı. İlk bilgilere göre 9 asker şehit oldu.

banner619
Gündem 29.04.2009, 11:03
215
10  Askerimiz şehit,,,!

Diyarbakır- Lice ilçesinin kırsal kesiminde Lice Piyade Tugayı'na bağlı bir birliğin geçişi sırasında, yol güvenliği alındı. Yol güvenliğini almak amacıyla yolun iç kısmına hareket eden askeri araç, PKK'lı teröristlerin daha önceden döşediği mayınla temas etti.

Patlamayla ilk belirlemelere göre 9 asker şehit oldu. Olay bölgesi. Lice'ye yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Patlamanın yaşandığı yolun, daha çok askeri birliklerin bulunduğu ve askeri erzak ile malzemelerin taşındığı bir yol olduğu belirtiliyor. Yaralılarla ilgili ise henüz bilgi gelmedi.

Şehitlerimizin kimlikleri de belirlenirken hain saldırı da şehit düşen askerlerimizin kimlikleri ise şöyle:

 Uzman Çavuş Salih Akyürek )Yozgat), Onur Görmez (Aydın- Karpuzlu), Emrah Polat (Aydın- Nazilli), Erdal Oral (Kars-Kağızman), Zeynel Direkçi (Gaziantep), İlhami Hardal (Kilis), Murat Çavdar (Trabzon-Maçka), Mehmet Ali Karaduman (Manisa- Kula) ve Miktat Beder.

Dicle'de 9 askerin şehit olmasından sonra bir şehit haberi de Hakkari Şemdinli'den geldi. Askeri birliğe yapılan taciz ateşi sonucunda bir askerin şehit olduğu öğrenildi.
 

Yorumlar (0)