banner851

banner614

10 KASIM MESAJLARI...

banner619

Büyük Önderimiz Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla anma mesajları yayımlandı.

banner846
Gündem 10.11.2017, 09:37 11.11.2017, 09:42
718
10 KASIM MESAJLARI...
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, Kurtuluş mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79. yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.” İfadeleriniz kullandı.

“79. yıldönümünde onu saygı ve minnetle anıyoruz”
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümünde onu saygı ve minnetle anıyoruz. Atatürk 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" vecizesiyle ifade ettiği Türkiye Cumhuriyetini kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır. Atatürk, dünyanın gittiği istikameti iyi okuyan dünya gerçeklerini iyi bilen, halkın kendi kaderini belirleme hakkına sonuna kadar inanan, hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir şahsiyettir. Milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere, ihanet şebekelerinin tüm oyunlarına rağmen, tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses, tek nefes olarak, tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum."

“Atatürk hepimizin ortak mirasıdır”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında mükemmel bir asker ve büyük bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletin ortak değeri ve mirası olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Şanlı Türk tarihinde yeni bir sayfayı açan, 1919 yılında başlayan İstiklal Mücadelesi’ni 1923’te kurduğu Cumhuriyet ile taçlandıran kahraman askerimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanmasının üzerinden tam 79 yıl geçti. ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Cumhuriyetin en temel ilkeleri ile ileri demokrasinin her geçen gün sağlamlaştığı ülkemiz, tarihe altın harflerle işlenen başarılarını dünyanın her platformunda aynı şekilde devam ettirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum.”  

Atatürk tüm dünyanın takdirini toplamış liderdir
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Atatürk’ün hayata veda edişinin yıldönümü mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. vefat yıldönümünde saygıyla yad ediyoruz. Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca Türkiye’nin kaderini tayin etmekle iktifa etmemiş, mazlum milletlere ve emperyalizme karşı direnen toplumlara da heyecan ve ilham kaynağı haline gelmiştir. Ülkenin istiklalinin kazanılmasındaki önderliği sadece Türk milletinin değil tüm dünyanın takdirini toplamıştır. Ülkemizin geleceğinin parlak, özgür, modern bir ülke olması temennisi ile ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

"O’nun fikirlerine, ilkelerine sahip çıkmak temel görevimizdir"
Düzce Barosu Başkanı Avukat Azade Ay'ın mesajı şöyle: "Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının ve kalbimizde ebediyen yer alışının 79. yıldönümünde 10 Kasım’ın bir matem gününden çok O’nun fikirlerine, ilkelerine, sahip çıkmak, daha iyi anlamak ve anlatmak temel görevimizdir. Bugün bizi kuvvetlendikçe budanan, diğer türlü olduğu sürece de sulanan bir ağaç misali görmek gafletinde olan ya da başka bir değişle ayağa kalkmayacak kadar destekleyen ama yere düşmeyecek kadar köstek politikası uygulamaya çalışan tüm ülkelere, iç ve dış düşmanlarımıza karşı en güzel cevabı O’nu anmayı bırakıp anlamaya başladığımız zaman, O’nu yakamızda taşıdığımız kadar fikir ve eylemlerimize de taşıyabildiğimiz zaman, O’nu özlediğimiz kadar özümsediğimiz zaman, O’nunla yarışan ama O’nu aşmış yeni Mustafa Kemalleri yetiştirebildiğimiz zaman vereceğimiz inancı ile saygı özlem ve minnetle anıyoruz."

Dilber’den 10 Kasım mesajı
Kızılay Genel Merkezi Denetleme Kurulu Üyesi Avukat Ali Dilber de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Dilber, Atatürk'ün, emperyalist ve işgalci devletlere karşı Türk milleti tarafından verilen büyük mücadelenin lideri olduğunu ve Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak eşsiz bir destan yazdığını ifade ederek, mesajına şu şekilde devam etti: "Türk milleti, Atatürk'ün önderliğinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini kurulan Türkiye Cumhuriyeti devleti ile tüm dünyaya ilan etmiştir. Atatürk'ün gösterdiği hedeflere emin adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinde, milletin birlik ve beraberlik iradesi bulunmaktadır. Atatürk'ün ideallerini, en ileri demokrasi bilinciyle ilerletmek ve yüceltmek, birlik ve beraberlik içinde bulunan milletimizin her ferdinin görevidir. Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşı başta olmak üzere, vatan savunmasında terörle mücadele eden ve 15 Temmuz gecesinin kahramanları olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimize rahmet diliyor ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."

Haber: C. ÜSTÜNER
Yorumlar (1)
Can . D 4 yıl önce
MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ SAYGIYLA ANIYORUM DÜZCEMIZDE ULASIM COK KÖTÜ DÜZCE AKCAKOCA BOLU HENDEK SAKARYA ULASIM BERBART KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜSLE YOLCULUK AVRUPADA YOK BÖYLE SEY NEDEN DÜZCE BELEDIYESI HALK OTÖBÜSLERLE YOLCULUK EDILMEZ MODERN