banner615

banner614

banner701

11 MİLYON FİDAN DİKİLDİ

banner619

“Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği ağaç dikme etkinliğinde, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak 11 milyon fidan toprak ile buluştu. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın katılımlarıyla Gümüşpınar Köyü’nde düzenlenen etkinlikte çok sayıda fidan dikildi.

Gündem 11.11.2019, 13:26 11.11.2019, 16:18
1102
banner785

Bugün saatler 11.11'i gösterdiğinde Türkiye’de adeta ağaç dikme seferberliği başladı. 11 milyon fidan, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında saat 11.11’de toprakla buluştu. Düzce’de bir çok farklı alanda 40 binin üzerinde ağaç dikilirken, Gümüşpınar Köyü’nde tören düzenlendi. Törene Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, Düzce Müftüsü Hüseyin Can, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan ve çok sayıda gönüllü katıldı.
 

Törende konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününü kutlayarak sözlerine başladı.
 
“Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun.”
"Bugün ülkemizin 2023 noktadasında 11 milyon ağaç toprak ile buluşacak. Bu manada Düzce’de 61 noktada 40 binden fazla ağacın dikimi sizlerle gerçekleştireceğiz. Ülkemize ve Düzce’mize hayırlı olsun. İlimize baktığımızda şanslı bir durumdayız. Orman varlığımız gayet güzel. Doğudan batıya ilimizin neredeyse tamamı ormanlar ile çevrili. Biz bu manada gerçekten önemli bir durumdayız. Buradaki amacımız hem ormanlarımızı korumak hem de yurdumuza yeni ormanlar katmaktır. Bu yapılan ormanlar ülkemiz ve ilimiz adına hayırlı olsun. Seferberlik haline gelen Milli ağaçlandırma günümüz hayırlara vesile olsun" diye konuştu.
 Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın tören konuşmasının ardından ağaç dikimine geçildi. Öğrenciler ve vatandaşlar dikim alanında çok sayıda fidanı toprak ile buluşturdu. Vali Dağlı kendine adına ayrılan ağacı çocuklar ile dikerken diğer protokol üyeleri de ağaç dikimi yaptı.Tören vatandaşların toplu ağaç dikimi ile devam etti.


Yorumlar (3)
yazık 1 yıl önce
ormanları çam ağaçları ile doldurdular yaban hayvanları ne yiyecek açlıktan şehirlere iniyorlar yemiş veren ağaçlarında dikilmesi lazım değilmi.
Sayi saymayi bilen 1 yıl önce
Sayi saymayi bildigini iddia eden arkadas okudugunu pek anlayamiyorsun sanirim. Duzcede 40 bin dikildi. Sehirden sehire farklilik gosteriyor. Duzcede 40 bin iken istanbulda 500 bin gibi. Turkiye genelindede 11 milyon dikildi
Bunlar bizi sayi saymayi 1 yıl önce
40bin*81 3milyon küsür eder 11milyon nerden geliyo?
61 noktada 40 bin agac demek 650 fidan yapar siz bugun 650 fidan ektinizmi?
Sonra sen öncü dikilen agac sayisini bile bilmiyorsan magazin haberimi yapmaya gittin oraya?
14°
parçalı az bulutlu