banner851

banner955

118 HATTI 24 SAAT VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Düzce Belediyesi, Mezarlık Müdürlüğü'nün uzman ekipleri tarafından cenaze işlemlerinde vatandaşa büyük destek sağlandığı bildirildi.

Gündem 03.09.2022, 14:30 03.09.2022, 13:20
815
118 HATTI 24 SAAT VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Düzce Belediyesi yaptığı açıklamada, vatandaşların acılı günlerinde gereksinim duydukları her an kurum olarak yanında olunduğu ve acılarını hafifletildiği kaydedildi. 24 saat üzerinden tüm cenaze hizmetlerinin Mezarlık Müdürlüğü'nün uzman ekipleri tarafından yürütüldüğü bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Düzce Belediyesi cenaze yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uzun yıllardır sürdürdüğü defin hizmetlerine devam ediyor. Vatandaşların acılı günlerinde yanlarında olan ve 24 saat esasına göre cenaze sahiplerinin ihtiyaçlarının büyük bölümü Düzce Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü; cenaze yakınlarının ‘188 Cenaze Hizmetleri Hattı’nı aramaları halinde; cenazenin alınarak gasilhaneye nakledilmesi, yıkanması, kefenlenmesi, mezar yeri hazırlama, defin ve mezar tahtası ile gömü işleminin yapılması hizmetlerini ücretsiz yerine getiriyor.

Sadece Şehir Mezarlığı, Konuralp Merkez ve Bahçeşehir’de aile mezarlığı almak isteyenler ücrete tabi tutuluyor.

Düzce Belediyesi ayrıca cenaze evlerine istenildiği takdirde; çadır, tabure, çay kazanı ve pide ile ayran ikramlarında bulunuyor.”

Yorumlar (2)
Madur 4 hafta önce
Düzce belediyesinin bu hizmetinden dolayı kutlarım tam bir hizmet örneği
Kemal Kaya 4 hafta önce
Karaca mah mezarlıgının her tarafının ciddi bakıma ihtiyacı var
21
açık