banner851

banner955

14 YILDIR ÇÖZÜLEMEMİŞTİ

Kızılay'ın yıllardır iskansız olan şehrin göbeğindeki binası Halil Aydın başkanlığındaki yeni yönetim ile birlikte iskana kavuştu. Genel Başkan Kerem Kınık'ın katılımıyla yapılacak Kızılay Düzce Şubesi 2019 yılı Olağan Toplantısı 14 yıl gibi uzun bir aradan sonra ruhsata kavuşmuş bir binada yapılacak.

Gündem 31.01.2019, 18:43 02.02.2019, 15:28
5173

Kızılay'ın artık kangren haline gelen ruhsatsız bina sorunu yeni yönetimle birlikte çözüldü. 1999 depremlerinin ardından alınan kat nedeniyle ruhsatta yenileme yapılması gereken Kızılay Meydanı'ndaki bina oturma izni olmayan yani iskansız bir bina haline geldi. Ancak ne depremden sonra ne de sonraki süreçte gelen yönetimler bu konuya eğilmedi. 14 yıl Kızılay Düzce Şubesi'ni yöneten Kemal Demir başkanlığındaki yönetim kurulu da bu önemli sorunu es geçti. Ancak iskanı olmayan Kızılay İş Merkezi içerisindeki dükkanlardan kira alınmaya devam edildi.

Genel Merkez oluruyla geçtiğimiz aylarda göreve getirilen Avukat Halil Aydın başkanlığındaki yönetimin ise ilk işi bu usulsüz uygulamaya son vermek oldu. Hemen Düzce Belediyesi İmar Müdürlüğü'ne başvuran ve İmar Barışı'ndan da yararlanan Kızılay yönetimi normal şartlarda 450 bin TL gibi bir rakama tekabül eden iskana, af sayesinde 100 bin TL gibi bir para ödedi.

Yıllarca iskansız şekilde organizasyonlara ev sahipliği yapan Kızılay Çok Amaçlı Salonu bu hafta gerçekleşecek Kızılay Düzce Şubesi 2019 yılı Olağan Toplantısı'na gerekli ruhsatları alınmış bir şekilde ev sahipliği yapacak. Genel Başkan Kerem Kınık'ın katılımıyla yapılacak kongre Kızılay'a yakışır şekilde gerçekleşecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (15)
Kızılay gönüllüsü 4 yıl önce
Ruhsat alındı ise fotoğrafı va mi. Imar affı geldi ne başarısı algı güzel olmuş bravo. Binanın statiği düzeldi mi
Kızılay sevdalısı 4 yıl önce
Devletin gucunü yanına alan bir kızilay düzcede bu yönetimle çok başarılı olacaktır.yeterki ak partili gözüküp kurumu karalayan eski yöneticileri yanınıza yaklaştırmayın.kim mi onlar bütün düzce biliyor da siz mi bilmiyorsunuz.
Sayın Öncü 4 yıl önce
Gazeteci ve basın gibi dur.
Düzce 81 4 yıl önce
Avukat Halil Aydın temiz helali haramı gözeten bir adam. Yaptıkları da ortada bravo
Kızılay gözbebeğimiz 4 yıl önce
Avukat Halil aydın’ı tebrik ediyorum. Kendisi kızılayın başına geçtiğinden beri kızılay asıl görevini yerine getirmeye başladı. Daha öncekilerin neler yapıp neler yapmadığını öğrenmeye başladık. Öncüyü tebrik ederim haber nedeniyle
Abaza dernekli 4 yıl önce
Helal olsun avukat halil aydın a. Adam geldiği gibi kızılayı yeniden millete kaZandırdı. Hele ki ensarın yerini alarak yaklaşık 500 mağdurun parasını almasına vesile olması yok mu ayakta alkışlamak lazım halil aydın’ı
gerçek 4 yıl önce
İmar affını bahane edip haberi ve haberciyi eleştirenler KIZILAY gibi bir kurumun önceki yöneticilerinin neden ruhsatsız bina yaptığını ve ruhsatsız olarak hizmete açmasını sorgulamaz ?
başkan 4 yıl önce
helal sana yanındayız. yanlız bırakırmıyız sandın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık