banner851

banner614

15 BİN HÜKÜMLÜYE MÜJDELİ HABER

banner619

TBMM Adalet Komisyonu''nda, yaklaşık 15 bin hükümlünün tahliyesini öngören tasarı kabul edildi. Koşullu salıverilmesine 1 yıl ve daha az kalan hükümlüler, cezalarının bir kısmını dışarıda geçirebilecek.

banner846
Gündem 23.03.2012, 10:48
233
15 BİN HÜKÜMLÜYE MÜJDELİ HABER
banner844

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu, koşullu salıverilmesine 1 yıl ve daha az kalan hükümlülerin, cezalarının bir kısmını dışarıda geçirebilmesine imkan tanıyan tasarıyı kabul etti.

15 bin hükümlüyü ilgilendiren "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" kabul edildi. Buna göre kanunda belirtilen vasıflara uygun hükümlüler, cezalarının son yılını dışarıda geçirebilecek, aileleriyle yaşayabilecek, çalışabilecek, çeşitli kurs ve programlardan faydalanabilecek.

Tasarının amacı; hükümlülerin dış dünyaya uyum sağlamaları, aileleriyle bağlarını sürdürmeleri ve güçlendirmelerini imkan tanımak. Hükümlülerin kontrolü ise elektronik yöntemlerle gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)