banner615

banner614

banner701

“15 YIL SONRA KENDİNİZİ NEREDE GÖRÜYORSUNUZ?”

banner619

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile konferansta bir araya geldi. Günümüzde öğrencilerin gelişimleri, meslek seçimleri ve geleceğin meslekleri konularının konuşulduğu konferansa öğrencilerin yoğun ilgisi vardı.

Gündem 06.11.2019, 15:49 06.11.2019, 19:41
815
banner785

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile konferansta buluşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilere deneyimlerini aktardı. Düzce’de mesleki eğitim imkanları ve günümüzde öğrencilerin gelişimi, meslek seçimleri, geleceğin mesleklerinin konuşulduğu konferansı öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
 
Öğrencilere ilk olarak “Kendinizi 15 yıl sonra nerede görüyorsunuz?” sorusunu yönelten Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerin hayata dair hedeflerini belirlemelerini, kısa ve uzun vadeli hedeflerini yazmalarını tavsiye etti.

İçinde bulunduğumuz dönemin dijital dönüşüm çağı olduğunu belirten Rektör Çakar, “1945’lerde insanlığın sahip olduğu bilgiyi iki katına çıkarmak için 100 yıl geçmesi gerekiyordu. Günümüzde bu süre 13 ay. Önümüzdeki 10 yıl içinde ise 2 aya düşecek. Yapay zeka aslında budur.” diyerek koşulların ve teknolojinin çok hızlı değiştiğine dikkat çekti.
 
Teknolojinin geldiği aşamalar ve süreçler hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Çakar, öğrencilerin; teknolojik ve dijital dönüşüme uygun bir çalışma disiplini içerisinde hareket ederek kariyerlerini planlamalarının önemini vurguladı.
 
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, onlarla bir arada olduğu için mutlu olduğunu belirterek başarılar diledi.

Yorumlar (5)
Vendetta 1 yıl önce
"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."
Öğrenci 1 yıl önce
Okul biz stajdayken rektör getirmiş çok üzüldük yani
Aa 1 yıl önce
15 sene sonrasını bizden önce devlet nasıl görüyor?
hülasa 1 yıl önce
Kendimi onbeş yıl sonra kurumuş bir hayvan kafasının içinde et parçaları arayan avare bir sinek olarak görmek istiyorum. Çölde takılmak yani. :)
sinan 1 yıl önce
15 Yıl sonra hayatta kalırsak şayet ALLAH kerim::))))ekmek parası bulamıyoruz hocamm
13°
az bulutlu