banner851

banner614

170 PERSONEL, 49 İŞ MAKİNESİ HAZIR BEKLETİLİYOR

Düzce ve bölgesi için Meteoroloji’nin yaptığı kar yağışı uyarısının ardından, Düzce İl Özel İdaresi harekete geçti. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı ile birlikte köy yollarını açık tutmak için 170 personel ve 49 iş makinesi ile hazır bekliyor.

banner619
Gündem 27.01.2021, 17:38
1733
170 PERSONEL, 49 İŞ MAKİNESİ HAZIR BEKLETİLİYOR

Düzce’de bu akşam ve gece saatlerinde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle, Düzce İl Özel İdaresi tarafından gerekli tedbirler alındı. Kar yağışı ile birlikte köy yollarının kapanmaması için, büyük bir mücadele verecek olan İl Özel İdaresi, 170 personel ve 49 iş makinesi hazır durumda bekletiliyor.    

Konu ile ilgili Düzce İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“İl Meteoroloji müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporu kapsamında ilimiz genelinde gece etkili olması beklenen kar yağışı sonrasında ulaşıma kapanan köy yollarının tekrar ulaşıma açılabilmesi için Düzce İl Özel İdaresi makine parkında 13 greyder, 1 dozer, 5 lastikli yükleyici, 15 kanal kazıcı, 12 kar bıçaklı kamyon, 2 kar bıçaklı tuzlama aracı, 1 adet kar püskürtme makinesi olmak üzere toplamda 49 iş makinesi ve 170 personel hazır durumda beklemektedir. Ayrıca söz konusu kar yağışı kapsamında oluşabilecek buzlanma ile ilgili olarak idaremiz stok sahasında 500 ton göl tuzu da hazır durumdadır.

Bu kapsamda; sorumluluk sahamızda yer alan 278 köy ve 290 ünitede bulunan 2808 km yolda karla mücadele çalışmaları yürütülecek olup, gece etkili olan kar yağışı sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi için; yağış durumuna göre ekiplerimiz karla mücadele çalışmalarına gece saatlerinde başlayacak ve vatandaşlarımızın gidecekleri yere güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanacaktır.

Süreç içerisinde İlçe Kaymakamlarımız, kolluk kuvvetlerimiz, sağlık ekiplerimiz ve köy muhtarlarımız ile irtibat halinde (cenaze, sağlık problemleri ile vb. olağan üstü durumu olan köylerimiz öncelikli olmak üzere) grup köylerinden başlanılarak yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde yürütülecektir.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
Ahmet Türkmenoğlu 9 ay önce
İlk yağan kar 2 gun daha yağmış olsaydi kimse evinden çıkamazdi vatandaş ile dalga gecmeyin
komiksiniz 9 ay önce
geçen hafta yağan karda olduğu gibi
asfaltlarda kar temizliği yok, tuzlanma yok
olmadığı gibi mi hazırsınız....
Aa 9 ay önce
Avla, kazık yıkım ekibi.
MUSTAFA AKBAL 9 ay önce
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE GECE GÜNDÜZ ZOR ŞARTLAR ALTINDA CALIŞAN VE VATANDAŞLARIN İŞLERİNE GİTMELERİN DE YOLLARINI ACIP HİZMET VERIYORLAR ALLAH YARDIMCILARI OLUSUN.
Hadeya 9 ay önce
Varsa yoksa kızılay özel idare KARAYOLLARI DENEN BUR KURUMDA VAR AMA KIIMSENIN umrunda değil bunlarda insan ve vatandaş için çalışıyor
duzcelı 9 ay önce
evet karayolları var ılk karda 13 saat kapalı kaldı yollar
Serkan Demir 9 ay önce
Geçen gördük