banner851

banner614

18 KAYIP İŞÇİ TEDİRGİNLİĞİ

banner619

Irak'ın başkenti Bağdat'ta kaçırılan biri Düzceli 18 işçiyi arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Topoğraflar, Haritacılar ve İnşaat İşçileri Derneği, işçilerin bir an evvel kurtarılması için ikitdarın harekete geçmesini istedi.

banner846
Gündem 10.09.2015, 18:51
1982
18 KAYIP İŞÇİ TEDİRGİNLİĞİ
banner844

Irak'ın başkenti Bağdat'ta maskeli ve üniformalı kişiler tarafından kaçırılan 18 işçinin bir an evvel kurtarılarak ailelerine teslim edilmesi için başlatılan çalışmalara devam edilirken, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından başlatılan girişimlerin sonucu merak ediliyor.

İki CHP Milletvekilinin Irak yetkililerinden alınan bilgilere dayanılarak verdiği "biraz daha zaman verilmesi" yönündeki açıklamalarının ardından, genel merkezi Düzce'de olan Topoğraflar, Haritacılar ve İnşaaat Çalışanları Derneği  (TOHİ-DER) çalışmalarını hızlandırdı. TOHİ-DER Genel Başkanı Sefer Demir, konuyla ilgili olarak iktidar ve muhalefet il başkanlarıyla görüşmelerde bulunduklarını belirterek "Kaybettiğimiz canlar ve şehitlerimiz bizi büyük üzüntüye boğmaktadır. Irak'ta kaçırılan biri Düzceli 18 kardeşimizin de bir an evvel kurtarılarak ailelerine sağ salim teslim edilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bunun için ne gerikiyorsa yapmaya hazırız. Fırsat verilirse Irak'a bile gitmeye varım" dedi   

            İŞKUR'LA GİDİN

Yurt dışına çalışmak için gidenleri İŞKUR kanralıyla gitmeye davet eden TOHİDER Genel başkanı Demir :"İŞKUR bir anlamda devletin resmi kurum olduğu için her türlü hakkın kazanılmasında etkili oluyor. Yurt dışına gitmek isteyenlerden ricamız: Hakkınızın kaybolmaması için yurt dışına çıkarken İŞKUR kanalıyla çalışmaya çalışın" uyarısında bulundu:

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (5)
eyüp 6 yıl önce
chp gitti akp neden gidemedi :)
DüCeli 6 yıl önce
Helal olsun başkan düzceli olarak takdir ettim eminimki ikdidarda ugraşıyordur ama bu çagrınızla da iyi bişeyler olur inşallata gelirler gurbetçilerimiz
ne biliyon 6 yıl önce
ne biliyon iktidarın harekete geçmediğini ? oturduğun yerden naval okumasını biliyon.sen neyi bekliyon ırak a gitsene yiyorsa.
bir bilen var mı? 6 yıl önce
chp hazır gitmişken neden getirmedi. chp ile işid kanka mı. bu nasıl denklem ben çözemedim
yorum 6 yıl önce
Musulda ki konsolosluk çalışanlarını bu hükümet kurtardı bunu unutmayın. Iraktaki işçiler içinde tüm imkanlar seferber edildiğinden benim hiç kuşkum yok. CHP orada işgüzarlık yapıp işleri berbat etmemeli.
18°
açık