banner851

banner614

19 MAYIS MESAJLARI

banner619

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımlandı.

banner846
Gündem 19.05.2018, 09:50 19.05.2018, 17:31
520
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün mesajı şöyle: "99 yıl önce, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi; Kurtuluş Savaşımız ve ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile taçlanmıştır. Yedi düvele meydan okuyarak kurduğumuz devletimiz; bugün sadece kendi coğrafyasının değil, tüm dünyanın en büyük devletlerinden biri olmayı başarmıştır. Türkiye bugün tüm mazlumlara ilham veren, umut olan küresel bir güç konumuna yükselmiştir. Türk gençliği milli ve manevi yönleriyle, vatan sevgileriyle, çalışma azimleriyle ve başarılarıyla ülkemizin gururu ve umududur. Bilimde, sanatta, sporda, siyasette ağırlığını hissettiren gençlerimiz; ülkemizi çok daha güçlü bir biçimde geleceğe taşıyacaklardır. Gençlerimiz; özellikle ‘bilim merkezi, teknoloji üssü, ileri sanayi ülkesi Türkiye’ hedefimizin en büyük motivasyon ve dayanak noktasıdır. Genç bilim insanlarımız; sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde bilim bayrağımızı dalgalandırmaktadır. TÜBİTAK, KOSGEB ve TÜBA; genç bilim insanlarımızın ve genç girişimcilerimizin yanında olmaya, onların geleceği için tüm kaynaklarını seferber etmeye devam edecektir. Bu vesileyle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi ve gençlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."
           
"İstiklal mücadelesinin başladığı gün"
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, "Kıymetli Düzceliler, Sevgili Gençler" hitabıyla başladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla başlattığı istiklal mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yaşama geçirildiği gündür. Bu önemli günün Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi de büyük önem ifade etmektedir. Tarih boyunca toplumları ve devletleri ayakta tutan en büyük ve itici güç gençlik olmuştur. Bu nedenle, gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Sevgili gençler; bu cennet vatanın sizlerin omuzlarında daha gelişmiş, daha müreffeh, saygı duyulan bir ülke olarak, hür ve bağımsız bir şekilde sonsuza kadar varlığını sürdüreceğine inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum."
 
„“Bizler geleceğimizin teminatı gençlerimize güveniyor…“
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yayımladığı mesajda şunları kaydetti;
 ‘‘Kurtuluş Savaşı'nın ve İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs, tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanının başlangıcıdır. 19 Mayıs 1919'da canlanan milli ruh ve Anadolu'nun tümüne yayılan azimli, kararlı mücadeleyle vatan toprakları işgalden kurtarılmıştır. 19 Mayıs 1919'da canlanan milli ruh, 15 Temmuz Hain darbe girişimi karşısında yeniden kendini göstermiştir. O gece gençler, geçmişteki acı hatıraları bizzat yaşamadıkları halde darbe teşebbüsü anlaşılır anlaşılmaz takdire şayan bir sezgiyle hemen harekete geçmişler, darbeci hainlerin işgal ettikleri yerleri kurtarmak için ön saflarda yer almışlardır. Bizim bütün çabamız ecdadımızdan aldığımız güvenle,  kadim değerlerimiz ışığında birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu geleceğe taşıyacak olan gençlerimize güzel bir ülke bırakabilmektir. Türkiye, bilhassa son yıllarda elde ettiği kazanımlarla, hükümetimizin öncülük ettiği reformlarla, gelişen demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle geleceğe çok daha güvenle bakmaktadır. Bizler geleceğimizin teminatı gençlerimize güveniyor, güçlü Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan gençlerimizin ve bizden sonraki nesillerin nice büyük başarılara imza atacağı inanıyoruz. Bu düşüncelerle başta istiklal mücadelemizin bütün kahramanları olmak üzere, ülkemiz için canını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Gazi Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 99. yıldönümünü kutluyorum.‘‘
 
‘‘Bu önemli gün Atatürk'ün gençlere armağanıdır‘‘
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adımdır. Bu önemli gün Atatürk'ün gençlere armağanıdır. 19 Mayıs, 'Yaşanan günler ne kadar karanlık, içinde bulunulan durum ne kadar zor olsa da, inancı kaybetmeden, mücadeleyi bırakmadan yola devam etmek gerektiği' mesajıdır. Ben öncelikle, tarihin bir daha hiçbir ülkeye, hiçbir millete Birinci Dünya Savaşı'ndaki büyük acıları, zorlukları yaşatmamasını diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminde halkımızın, özellikle gençlerimizin tankların önüne çıkıp vatanı için verdiği mücadele hiçbir zaman unutulmayacak. Tarih bugünün gençlerini de her zaman gururla yazacak. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi de bir kez daha saygıyla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal’in 'Benim doğum günüm' diyerek Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum." ifadelerini kullandı.
 
‘‘Gençlik, milletler için bulunmaz bir nimet“
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 99. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü; bir milletin var olma mücadelesine atılan zafer adımının ilk günüdür. Bir ülkenin yarınlarından emin olması, yetiştirdiği gençlerin sağlıklı, duyarlı olmasıyla mümkündür. Gençlerine imkân hazırlamayan, ihtiyaçlarını gideremeyen, seslerini duyamayan milletler geleceklerini tehlikeye atmış olurlar. Gençlik, milletler için bulunmaz bir nimet, önemli bir güç, yararlanılması muazzam bir kuvvettir. Unutulmamalı ki İstanbul’u fetheden komutan Fatih Sultan Mehmet de 21 yaşındaydı. Türk Milletini ileriye götürecek olanlar da gençlerimizdir.
Amacımız Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en üstlerde yerini almasıdır. AK Parti iktidarımız da bunun mücadelesini vermektedir. AK Parti olarak emanetin bilincindeyiz. Her türlü sorunu aşabilecek, Türkiye’yi yarınlara en iyi şekilde taşıyabilecek güçteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

 
19 Mayıs: Özgürlüğün ilk adımıdır
Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şahin mesajında; "19 Mayıs'ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Samsun'a ayak basmamış, bir milletin bağımsızlık aşkının fitilini ateşlemiştir. Bu önemli hadiseyi de milletimizin yegane umudu olan gençlerimize armağan ederek Türk gençliğine olan güvenini göstermiştir. Türk gençliği de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu manevi değerlerine ilelebet sahip çıkarak milletimizi her zaman ilerilere taşımayı görev edinmiştir. Bu duygu ve düşüncelerimizle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı'nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Rektör’den kutlama mesajı
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da kutlama mesajı yayımladı. Çakar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Vatanın geleceği söz konusu olunca, hiçbir olumsuzluğu kabul etmeyen ve her zaman bir çıkış yolunun olduğuna inan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak bağımsızlık mücadelemizi başlatmıştır. Bu gün, tarihe gömülmek istenen aziz milletimizin tekrar şahlanışının başlangıç tarihi olmuştur. Yıllarca cepheden cepheye koşarken, yoksul ve yorgun düşen milletimizi esaret altına alarak sömürmek isteyenlere karşı “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek ayağa kalkan milletimiz, olağanüstü bir mücadeleyle bağımsızlığını tekrardan elde etmiştir. Türk milletinin göstermiş olduğu bu mücadele, sömürülen diğer milletlere de örnek teşkil etmiş, bağımsızlıklarını kazanmaları için bir umut ışığı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı onlara armağan ederek ülkemizin geleceği olan genç nesillere önem verdiğini bir kez daha göstermiştir. Düzce Üniversitesi olarak; vatanımızı, geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
Kemalist oldular 3 yıl önce
Hemen de kemalist oldular.Sizi gidi sizi,yer mi anadolu çocuğu.Bu arada bakan dışında diğer iki vekil aday olmayacak bence.İnşAllahta olmazlar, olurlarsa oy alamazlar benden.Antipatik ikisi de.
Vatandas 3 yıl önce
Noldu bunlara...
Vatandaş 3 yıl önce
Türkiye Cumhuriyeti ilk sizin döneminde toprak kaybetmiştir utanmadan sıkılmadan bide nutuk mu atıyonuz oy avcıları Adalar hakkında tek kelime edemeyen zavallılar
Teraneci başına 3 yıl önce
Sen adaları Osmanlının balkan savaşını kaybedince verdiğini, akabinde 1.dünya savaşı sonrası mondros mütarekesi, ve sevr anlaşmasıyla bunu perçinlediğini bilmezmisin ?
Aynı terane 3 yıl önce
Adaları senin deden ismet paşa verdi sen neyin kafasındasın aç biraz tarih oku kitap karıştır.
Asil tük 3 yıl önce
İki yüzlülükte sınır tanımıyorlar 90 yıllık reklam arası bitmişmi hepsi oy peşine düştü bizden çok cumhuriyetçi kesilmişler ne NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE
18°
parçalı bulutlu