banner851

banner614

20 DÖNÜMLÜK ARAZİ İMARA AÇILDI!

banner619

1999 Düzce Depreminin ardından Bayındırlık ve İskan Bakanlığından ‘Spor Kompleksi’ yapılması şartıyla Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde satın alınan 20 dönümlük arazinin tahsisi kaldırılarak imara açıldı.

banner846
Gündem 12.10.2017, 16:33 13.10.2017, 18:21
6283
banner844

1999 Düzce Depremi sonrası Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından inşa edilen Kalıcı Konutlar Bölgesi'nin Çamlıevler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve bakanlıktan ‘Spor Kompleksi’ yapılması şartıyla satın alınan 20 dönümlük arazi ‘Spor Kompleksi’ tahsisi kaldırılarak imara açıldı.Koray Aydın’ın başında bulunduğu Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan ‘Spor Kompleksi Yapılacak’ denilerek satın alınan arsanın bir süre sonra Düzce’de mobilyacılık sektörü üzerine faaliyet gösteren bir iş adamına ikinci kez satış işlemi yapıldı.Arsanın ikinci sahibi olan iş adamı tarafından tahsis değişikliği talebi, istifa eden eski Düzce Belediyesi Başkanı Mehmet Keleş döneminde yaklaşık 4 ay önce belediye meclisinde gündeme alındı. Tahsis değişikliği talebi belediye meclisinden geçmesiyle birlikte arsa imara açılmış oldu.Dönemin bakanlığı tarafından şartlı olarak piyasa değerinin altında bir bedelle satın alınan 20 dönümlük araziye ilişkin tahsis değişikliği, ilgili kanun maddeleri gereği satın alma işleminin iptalini gündeme getirdi.


Haber:Y.SEVER

Yorumlar (26)
Bilen biri 4 yıl önce
Arsa kamunun değil şahsa ait istediği gibi tasarruf edebilir. Tahsis kaldırılırken bakanlığın ve çevre şehircilik müdürlüğünün uygun görüşü alınmış ayrıca kaldırılan 20 dönüm yerine 60 dönümden fazla bi başka alana spor tahsisi koyulmuş.
Selim 4 yıl önce
Bebim 300 bin tl lik arsami once yesil alan ve yol yapicam diyerek elimden bedelsiz alip sonra yesil alan ve yolu iptal edip arsayi satip gelir elde eden belediyecilik anlayisina ne demeli..."gasp"
seçmen 4 yıl önce
Madem böyle bir alan vardı havuzu neden buraya yaptırmadınız? Oraya nasıl bi kompleks yapılabilir ki eğimli arazi sonuçta. Toki alsın konut yapsın bizde kira vermekten kurtulalım yada yurt yapılsın öğrenciler kalsın
Okan 4 yıl önce
Yazıklar olsun... Kınıyorum. Milleti keriz yerine koymak bu kadar kolay işte bu ülkede
Düzceli Biri 4 yıl önce
Acaba inşaatı hangi "saygın" iş adamımız yapacak. Kimin arkadaşı, ahbabı, dostu kim bilir...
göze battı 4 yıl önce
20 dönüm olunca göze battı. ancak düzce belediyesi bunu onlarca kez yaptı. vatandaştan kamusal alan bahanesiyle terk ettirilerek alınan araziler ya satılıyor ya ticari amaçlı kiralanıyor. ona buna peşkeş çekiliyor.
Düzceli ve akpli Esnaf 4 yıl önce
Satın gitsin üç kuruşa alan adam satsın on kuruşa vatandaş çalışsın vergi versin boşuna hizmete gelince sürersiniz yokuşa düzcelinin cebinde kalmadı bir lira yiyen gidiyor bu işin sonu hayrola ah düzcem ah akpye oy verdik boşuna :)
İnfazcı 4 yıl önce
Klasik bir arsa rantı. Düzce bld meclis üyeleri karar verdi. Helal olsun hepsine. Unutmadan emsalini de serbest bırakın. Vatandaş rahat inşaat yapsın. Siz sn meclis üyeleri İnönü parkını da oyladınız. Çıkan sonucu hepimiz biliyoruz. Hepsi ile ortaksınız. Değiliz diyorsanız. Aptalsınız. Diyeceğim Burdur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın