banner851

banner861

2019 YILINDA İLK KEZ VERİLECEK

banner619

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün, “Orman Köylülerinin Desteklenmesi Projesi (ORKÖY)” kapsamında, Düzce Orman İşletme Müdürlüğünce orman köylüsüne kredileri kullandırılmaya başlandı.

banner846
Gündem 06.11.2019, 09:20 06.11.2019, 15:06
1099
banner844

Düzce Valiliği İl Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  geçmiş yıllarda Düzce’de uygulanan fenni arıcılık, süt sığırcılığı, dış cephe mantolama, güneş enerjisi projelerine ek olarak, Orman Genel Müdürlüğünün teşvik ve destekleriyle 2019 yılında ilk kez verilecek olan; odun dışı orman ürünlerinin değerlendirmesine yönelik projeler ile ormancılık faaliyetlerinde çalışan köylüleri desteklemek amacıyla oluşturulan üretim projelerinin kredileri daha önce kur’a ile tespit edilen vatandaşlara verildi.

Yeniyurt, Uğur, Çınardüzü ve Derdin köylerinde toplam 13 adet motorlu testere, yine 13 takım koruyucu giyim eşyası, 2 adet Tambur kredisi kullandırıldı. Bu kapsamda kullandırılan kredilerin orman köylülerine %20 sinin hibe niteliğinde olduğu ve kalan miktarın 1 yıl gecikmeli olarak, 3 taksitte ödenebileceği bilgisi verildi.

Yapılan açıklamada ormanların korunması, geliştirilmesi, genişletilmesi görevlerinin yanında, orman köylüsünün refah seviyesinin yükseltilmesi hususunda da etkin çalışmalarda bulunulmaya devam edilerek, alternatif geçim kaynakları oluşturma amacı ile orman köylüsünün sorunlarının çözümü konusunda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam edeceği belirtildi.

Yorumlar (2)
........ 2 yıl önce
Orman köylüsünün çoğu fakir değildir Hepsi zamanında orman açarak fındık dikmiş insanlar tonlarca fındık alıyo hepsi
2 yıl önce
Olum gidin kumda oynayin iiki hanede 13 kisi var binlerce orman koylusu n’olcak mahkemelere ciktiginizda gercekler ortaya cikacak.
15°
kapalı