banner851

banner614

2020’DE DE SODAM PROJESİ

banner619

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı teşvik ve koordinesi ile Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde; kadınların psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerinin sağlanması amacıyla hizmete açılan Sosyal Dayanışma Merkezi’nde 2020 yılında da kurslar devam ediyor.

banner846
Gündem 18.02.2020, 17:56
2091
2020’DE DE SODAM PROJESİ
banner844

Kadınların psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleriyle toplumsal entegrasyonlarının sağlanması amacıyla Düzce Valiliği tarafından hizmete açılan Sosyal Dayanışma Merkezi’nde 2020 yılında da kurslar devam ediyor.3 Şubat  tarihinde başlayan 6. dönem düz dikiş makineci kursunda 25 kursiyer, iki dikiş sınıfında eğitimlerine devam ediyor. Proje ortağı İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından kursiyerlere günlük 30 TL cep harçlığı ve iş kazası meslek sigortası desteği;  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ise kurs sınıfları için, iki ayrı usta öğretici ile eğitici desteği sağlanıyor.
 


Ayrıca, kursiyerlerin 3-6 yaş grubu çocukları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan kreş hizmetleri de devam ediyor. Kreşte 12 öğrenci, İl Müftülüğünce görevlendirilen Kur’an Kursu Öğreticisi ile hem dini değerler eğitimi hem de okul öncesi eğitimini birlikte alıyor.
 


Kreşteki çocuklara, kahvaltı ve ara öğün yemeği desteği, kursiyerlerin eğitim sürecinde kullanmaları gereken tüm malzeme ve ekipman temini sağlanırken, bununla birlikte kursiyerlerin ulaşım giderleri proje kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca karşılanıyor.

Yorumlar (2)
Düzceli 1 yıl önce
Vali beyden ricamız kuran kursu açmaya devam etsin
Gul 1 yıl önce
Yer nerde
18°
hafif yağmur