banner851

banner614

“3-4 GÜNDE GEÇİŞ SAĞLANACAK”

banner619

Düzce Zonguldak karayolunda meydana gelen çökme nedeniyle bölgede Düzce Valisi Cevdet Atay ve Karayolları yetkilileri inceleme yaptı. Vali Atay, “Hızlı bir şekilde geçiş sağlanacak, bu da 3-4 günü bulacak” dedi.

banner846
Gündem 27.03.2021, 13:09
2610
“3-4 GÜNDE GEÇİŞ SAĞLANACAK”
banner844

Düzce’yi Karadeniz’e bağlayan önemli geçiş güzergahlarından olan Düzce Zonguldak karayolunda aşırı yağışlar sonrasında duble yol gece saatlerinde tamamen çöktü. Heyelanın meydana geldiği alanda Düzce Valisi Cevdet Atay ve Karayolları yetkilileri alternatif yol güzergahı ile ilgili incelemeler yaptılar.

İncelemenin ardından açıklamada bulunan Vali Cevdet Atay, çalışmaların hemen başlayıp hızlı bir şekilde geçişin sağlanacağını belirterek, “Akçakoca Düzce Karayolunun 6. kilometresindeyiz. Heyelan dün geceden itibaren etkisini arttırdı.

Arkadaşlar zamanında tedbirlerini aldı yolu trafiğe kapadı. Jandarma ve Polis ekiplerimiz hem Düzce tarafından hem de Akçakoca tarafından yolu trafiğe kapadı.

Karayolları yetkilileri buradalar. Hızlı bir şekilde geçiş sağlanacak, buda 3-4 günü alacak. Ondan sonrada burada kalıcı yapımım işlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. Çünkü burası önemli bir yol, ticarete yönelik ciddi bir yol. Karayolları hızlı bir çalışma yapacak” ifadelerinde bulundu.

Akçakoca'dan İstanbul yönüne gidecek araçlar Kocaali Sakarya istikametinden, Ankara yönüne gidecek araçlar ise Ereğli Zonguldak yönünden gitmeleri yönünde uyarı yapılıyor. Yol güzergahında kurulan jandarma güvenlik noktasından büyük ve tonajlı araçların geçişine izin verilmezken, küçük araçlar ise köy yollarına yönlendiriliyor. (İHA)

Yorumlar (5)
Duzceli 5 ay önce
Sayın valim ağır taşıtlara tonaj denetimleri cok zayif çoğu araç tonajli calisiyo denetimler arttirilmali
Zulum 5 ay önce
Faturasını vatandaş ödeyecek bilinçsizce yapılmış yol.Medyada ilgililer söylüyor.
3-4 Gün Mü? 5 ay önce
Japonlar 24 saatte bitirmişti. Hadi biz Türk'üz siz bu yolu komple şeritlerin çizimi dahil 3-4 günde bitirin, bende anıtpark meydanında ben eşşeğim diye anıracağım. Süreniz Bugünden başladı 2 gün 11 saatiniz kaldı :D :D :D
Kadir 5 ay önce
Yol çöktükten sonra gidip şov yapmanızın kimseye faydası yok. O çöküntünün meydana geldiği yerde bahçesi zarar gören adam bir sene önce gidip söylemiş karayollarına. O zaman kimse ilgilenmemiş. Hiçbir devlet insanı yardımcı olmamış. Şimdi gidip valinin bakmasının kimseye faydası yok, kimseye. Hükümet gün geçtikçe zırvalamaya başlıyor. Değişim şart artık.
RTE 5 ay önce
Başkan duymasın, övünerek anlattığı yolu çökmüş. Kim bilir hangi yandaş firma yapmıştı. Neyden kaçırdılar da yıkıldı yol