banner851

banner614

3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

banner619

Türkiye, İsrail'in katliam yaptığı Gazze'ye sessiz kalmadı. Gazze için 3 günlük yas ilan edildi. Ulusal yas bugün başladı. Düzce’de de bayraklar yarıya indirildi.

banner846
Gündem 22.07.2014, 11:03
298
3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ
banner844

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlar ve gündemdeki önemli konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.


Gazze için Türkiye'de 3 günlük yas ilan ettiklerini belirten Arınç şunları kaydetti: İsrail'in Filistin halkına karşı uyguladığı bu acımasız ve toplu cezalandırmanın ulaştığı bu katliamı lanetliyoruz. Bugün sabah itibariyle; salı, çarşamba ve perşembe günlerinde Filistin halkıyla dayanışmayı göstermek amacıyla yas ilan edilmesi kararı verildi.


Yasın başladığı bu sabah saatlerinde, Düzce’de de devlet kurumları ve meydanlardaki bayraklar yarıya indirilmeye başladı. Sabah mesai ile birlikte Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ile tüm kurum ve kuruluşlar bayrakları yarıya indirdi. Anıtpark’ta bulunan Atatürk anıtının yanında bulunan Türk Bayrakları da sabah yarıya indirildi.


Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini kapsayan 3 günlük yas Cuma günü son bulacak ve bayraklar yeniden göndere çekilecek.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

Yorumlar (0)
18°
orta şiddetli yağmur