banner614

3 ÜNİVERSİTELİDEN MÜCADELEYE BÜYÜK DESTEK

banner619

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark iş birliği ile koronavirüs riski altında görev yapan sağlık çalışanlarına ve ihtiyaç duyulması halinde gerekli kişi ya da kurumlara dağıtımı yapılmak üzere 3 üniversiteli arkadaş tarafından Düzce Teknopark Merkezi’nde alın siperli maske üretimi yapılıyor.

banner846
Gündem 02.04.2020, 17:30
2475
3 ÜNİVERSİTELİDEN MÜCADELEYE BÜYÜK DESTEK
banner844

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 - Yeni Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin başında gelen maske kullanımı, maskeye olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri üç ev arkadaşı; Burak Karaman, Uğur Durmuş ve Emrah Kilis okulların uzaktan eğitime geçmesine rağmen evlerine gitmeyerek büyük bir özveriyle, salgınla mücadele eden sağlıkçılara ve insanlara destek olmak için vardiyalı sistemde maske üretimi gerçekleştiriyor.

24 saat boyunca üretim gerçekleştiriyorlar

Düzce Teknopark Tasarım Prototipleme ve İnovasyon Merkezi’nde 5 adet 3 boyutlu yazıcı ile 24 saat boyunca üretim gerçekleştiren gönüllü üç öğrenci, öncelik olarak sağlık merkezlerinden gelen talepleri karşılamak için maske üretimi yaptıklarını söyledi. Düzce Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nın sağlamış olduğu hammadde desteği ile Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’ne destek ve katkı vermek üzere maske üretimi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Türkiye 3D Yazıcı Ağı 81 ilde oluşturuldu

COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi kapsamında Türkiye 3D Yazıcı Ağı’nın 81 ilde oluşturulduğunu, kendilerinin de Düzce temsilcisi olduklarını ifade eden öğrenciler, bu girişimin sağlık sektörünün karşı karşıya olduğu çok istisnai koşullar altında acil sıkıntıları hafifletmeyi amaçladığının ve hiçbir kâr amacı gütmediğinin altını çizdi.

Rektör Çakar’a teşekkür ettiler

Hammadde tedariki yapan kurum ve kuruluşlara ihtiyaç olduğu sürece gönüllü hizmetlerinin süreceğini belirten öğrenciler, kendilerine her zaman destek olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Üniversite yönetimine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
14°
kapalı