banner614

30 AĞUSTOS MESAJLARI

banner619

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Vali Ali Fidan yayımladığı mesajında “Bu necip millet, imkansızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine izin vermemiştir.” dedi. Kurtuluş mücadelemizin zaferle taçlandığı bugünde AK Parti, CHP, Vatan Partisi birer kutlama mesajı yayımladı.

banner846
Gündem 30.08.2015, 12:43
845
30 AĞUSTOS MESAJLARI
banner844
Milli Kurtuluş Savaşı'mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin bugün 93'üncü yıldönümü. 


Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni anmak için kutlanan bugünde Vali Ali Fidan’da bir mesaj paylaştı. Ezelden ebede akıp giden tarihimizdeki kutlu yürüyüşümüzün en önemli aşamalarından birini oluşturan “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” diyen Vali Fidan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük bir anlam ifade etmektedir. Bu necip millet, imkansızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine izin vermemiştir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin bu özelliğini şu veciz sözüyle ifade etmiştir: ”Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.”  Bu zaferle, vatan toprakları işgalden kurtarılmış, bayrağımız özgürce dalgalanacağı gönderdeki yerine yeniden çekilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk adımları atılmıştır. Yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği kahramanlıklarla bu büyük zaferi kazanmış ve bize güzel vatanımızı emanet etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan,  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Saygıdeğer Düzceli hemşerilerimin ve aziz milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”
KELEŞ: “BERABERLİĞİMİZE GÖZ DİKENLERE BUGÜN DE AYNI KARDEŞLİK RUHU İÇERİSİNDE CEVAP VERECEĞİZ”
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında “93 yıl önce birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden girişimlerin benzerlerinin yeniden baş gösterdiğini söyleyerek, "30 Ağustos'u birlik ve beraberliğimizin göstergesi olarak kutlayacağız" dedi.
Keleş, "30 Ağustos, zafer bayramıyla taçlandırılan bir istiklal mücadelesiydi. 93 yıl önce Aziz Türk Milletimizin birlik ve beraberliğini yıkmaya tevessül eden girişimlere karşı verilen güçlü bir mücadele örneğiydi. Şimdi ise aynı minvalde girişimlerle karşı karşıyayız. Bu yıl 30 Ağustos hepimiz için buruk geçecek ancak yine istiklal mücadelemizin coşkusunu birlik ve beraberlikle tek yürek olarak kutlayacağız. Hiç şüphesiz, Aziz Türk Milleti, bundan 93 yıl önce olduğu gibi birlik ve beraberliğimize göz dikenlere bugün de aynı kardeşlik ruhu içerisinde cevap verecektir. 30 Ağustos Zaferi'nin 93. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve şükranla anıyor, birlik, beraberliğimizin sembolü, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum." Dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladığı mesajında;
 “Vatanı işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen Türk milleti, Kurtuluş Savaşıyla büyük bir mücadele vermiştir.  30 Ağustos Zafer Bayramında, bu ülkeyi bizlere miras bırakan Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa İzgin yayınladığı kutlama mesajında;”30 Ağustos, tarih sayfalarına gömülmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalktığı; özgürlüğü ve bağımsızlığı hedef edinmiş bir milletin, boyunduruk altına alınamayacağını dünyaya haykırdığı gündür.
Çağdaş, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olarak, “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesiyle çıktığımız yolda, eğitilmiş insan gücümüzle, kalkınmayı el ele çalışarak gerçekleştirmek zorundayız.”  Dedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, mesajında “Milletimizin kazanacağı yeni zaferlere ışık tutmaktadır.30 Ağustos, milletimizin en zor şartlarda dahi milli ordusuyla birleşerek makus talihini yendiği gündür. Yabancıların emriyle ordumuza kumpas kuranlar, milli bayramlarımızı da engellemişler, halen daha engellemeye devam etmektedirler. Şehitlerimizi bahane ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin yasaklanması son örnektir. 30 Ağustos Zafer Bayramıyla, teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğe sahip çıkmak bir vatan görevidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Milletimizin kazanacağı yeni zaferlere ışık tutmaktadır. Tüm Halkımıza kutlu olsun.” Dedi.

ADD'DEN MESAJ

Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922 de, Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı Büyük Zafer’in doksan üçüncü yıldönümündeyiz. Mustafa Kemal’in sözleriyle: “BU GÜN KUTLADIĞIMIZ BÜYÜK ZAFER ÖZELLİKLE TÜRK ORDUSUNUNDUR, TÜRK ORDUĞSU VE TÜR MİLLETİ VAR OLSUN” diyoruz!
 
Yorumlar (2)
Vatandaş 6 yıl önce
Ataturkçüyüm diyipte törenlere katılmayanlar utansın
Mhp ye 6 yıl önce
Bu nasıl iştir mhp nin mesajı yok. Koskoca MHP bir kişinin ağzınamı bakıyordu. Oğuz gitti basında yokuz. Kahrımdan öleceğim.
14°
kapalı