banner851

banner955

38 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

Karaca Mahallesi'nde startı verilen 'Cami ve Gençlik' projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, 38 yıllık hayalinin gerçek olduğunu söyledi. Düzce Valiliği ile işbirliği içinde hayata geçirilen projenin amacının, gençleri bağımlılık tuzaklarından korumak olduğunu dile getiren Can, '18 gençlik merkezi açıldı. Bunlardan 10 tanesi faal. 8'inde de tadilat çalışmaları devam ediyor' dedi.

Gündem 13.01.2019, 14:49 14.01.2019, 13:13
3123

Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de hayata geçirilen 'Cami ve Gençlik' projesi hakkında önemli bilgiler paylaştı.
Projede istenen sonucun alınabilmesi için 3 unsura dikkat etiklerini belirten Can şunları dile getirdi:
'Gençlik merkezlerinin yerleri saptanırken üç hussusa bakıyoruz. Birincisi merkezler cami bahçesinde olacak. İkincisi imam arkadaşlar gençlerle ilgilenebilecek görevliler olacak. Üçüncüsü de genç potansiyel olacak. Aksi halde projenin bir anlamı kalmaz.'
Gençlik merkezlerinin tadilatlarının Düzce Valiliği tarafından yapıldığını ve toplam masrafının 700-800 bin lira civarında olduğunu vurgulayan Can, iç donanımlarının da müftülük tarafından karşılandığını söyledi.
Can, gençlik merkezlerinin iç donanımları ile ilgili şu bilgileri verdi:
'Okuma salonu, kütüphane, çay ocağı, bilardo masası, satranç, masa tenisi gibi aktivite alanları var. Başka türlü bir gencin sabahtan akşama kadar kitap okumasını bekleyemeyiz. Bu sayede gençlerimizi 'bataklık' tabir edilen yerlerden uzak tutmuş olacağız. 38 yıldır bu meslekteyim. Ve en büyük hayalim bu projeydi.' Gençlik merkezlerinin haftanın belli günlerinde kız öğrencilerin kullanımına açılacağını ifade eden Can, 'İlçelerde de 10 noktada gençlik merkezi açılacak. Bunun için ilçe müftülerimizle işbirliği halindeyiz.'  
Can, projenin en büyük destekçisinin Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı olduğunu sözlerine ekleyerek, 'Kendisine teşekkür ediyoruz. En büyük destekçimiz oldu.' şeklinde konuştu. 


HABER: S.AYAN

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (12)
genç 4 yıl önce
gençlere iş bulun para kazansınlar... boş gezip 3 kuruş yardıma yiyicileri görmezden gelip fakirliğe şükrettirecek nesil yetiştirmeyin..
Asabi 4 yıl önce
kurs başına 70 bin tl harcandığı doğru mu? Camide bilardo olması uygun mu?
DÜZCELİ 4 yıl önce
FABRİKA GİBİ YATILI KURSLARDA HER YIL HAFIZ ÇIKARAN KURAN KURSLARINA NE YAPIYORSUN ONU SÖYLE SENDEN ÖNCEKİ MÜFTÜLERDEN ALLAH RAZI OLSUN
DÜZCELİ81 4 yıl önce
OLMASI GEREKEN BİR PROJEYDİ. REFORMIZMIN KUCAGINA DÜŞEN BİR DİYANETTEN BAŞARI BEKLENMEZ.TABULARI YIKACAKLARMIŞ MIŞ
cuma günü 4 yıl önce
Sayın Müftüm Cuma günleri Büyük Caminin üst katını kadınlara ayırın.Bir kızarlar 2 kızarlar.Düzceli sadece Kuranı arapça okur fakat anlamaz vede içeriğini bilmez.Onlar günahlarınıda bilmez.Vebal den kurtulun...
Karacalı 4 yıl önce
Karaca mahallesine açılan gençlik merkezine öncü haberi davet ediyorum. O güzelim alan kimler tarafından ve nasıl kullanılıyor gelin bir görün derim. Habercilik işte o zaman olur.
m 4 yıl önce
Diyanet diye bir kurum neden var ki ? Neden bunlar memur statüsünde ki ? insanlar dinlerini yaşamak istiyorsa yaşasın, destek vermek istiyorsa desteklesin. Bunları böyle şımartmak, yönetici statüsü vermek neden ?
Muhtemelen 4 yıl önce
Senin gibiler için vardır muhtemelen.
Editör Dikkat 4 yıl önce
Siyah yazılı kalın metnin son kısmındaki "için" kelimesi "içn" olarak yazılmış. Bilgin olsun.
vatandaş 4 yıl önce
Başlatılan diye bir kelime varken ne diye start verildi denir?
yazılanlara dikkat. 4 yıl önce
bu kelimelerden mesela hapsi boyladı der sık sık yazan muhabir..sanki mahalle arkadaşına söylüyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık