banner851

banner955

4. Olağan Genel Kurul Yapıldı

Düzce Esnaf ve Sanatkalar Odalar Birliği 4. olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde Mustafa Kayıkçı başkanlığındaki yönetim kurulu güven tazeledi.

Gündem 22.05.2010, 15:10
217
4. Olağan Genel Kurul Yapıldı

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 4. olağan genel kurul toplantısı birlik binasında yapıldı. Genel kurul öncesinde Vali Bülent Kılınç ve Konfederasyon Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile birlik başkanlarınca hizmet binasının açılışı yapıldı. Açılışın ardından genel kurul salonua geçildi. Genel kurul toplantısına Vali Bülent Kılınç, Milletvekilleri, Celal Erbay ve Metin Kaşıkoğlu, Belediye Başkanı İsmail Bayram, ilçe ve belde belediye başkanları, Rektör yardımcısı, BARO başkanı, AK Parti, ve MHP il başkanları, Fırıncılar Federasyonu Başkanı ve pek çok ilin birlik başkanları, il müdürleri, oda ve dernek başkanları ile genel kurul üyeleri katıldı. Genel kurulun açılışında konuşan birlik başkanı Mustafa Kayıkçı, “birlik olarak İSO 9001 kalite hizmet belgesi almaya hak kazandık. Bunu hak etmek için çok çalıştık ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ertan Taşlı'nın bunda büyük emeği var” dedi. Daha sonra plaket töreni düzenlendi. Törende her ikiside Malatya'lı olan, Vali Bülünt Kılınç ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken arasında ilginç diyaloglar ve duygusal anlar yaşanırken, DESOB Başkanı'nın plaket ve hediyeleri salonda bulunanlar tarafından alkışlandı. Plaket töreninde Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, ilçe ve belde belediye başkanlarına da plaket verildi. Plaket töreninin ardından DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı 4 yıllık görev süresince birlik olarak yaptıkları faliyetler hakkında bilgiler verdi. Kayıkçı, “görev süremiz içinde esnafımızın kör kuruşunun ziyan olmaması için ve esnafımıza nasıl sahip çıkarız diye mücadele verdik ve bu süre içinde bir kurüş maaş almadım. Biz bu makakamlara işci olarak gelmiyoruz. Gönüllü olarak geliyoruz. Bu nedenle görev sürem boyunca bundan sonrada maaş almayacağım” dedi.
Genel kurulda divan seçimi yapıldı ve divan başkanlığına Sakarya birlik başkanı Hasan Alişan seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan kongrede mevcut başkan Mustafa Kayıkçı ile ekibinin tek listeyle gittiği seçimde yönetim güven tazeleyerek 4 yıl daha göreve seçildi.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız