banner851

banner614

44 Trilyon Nakit Para Girecek

banner619

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram Basın Kulubu programına katıldı. Bayram Kentsel dönüşümden Düzce'ye 44 Trilyon lira para nakit olarak girecek dedi.

banner846
Gündem 13.02.2010, 17:15
222
44 Trilyon Nakit Para Girecek
banner844

Televizyonumuz da yayınlanmakta olan Mehmet İbrahimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu, Manşet Gazetesi'nden Canan Üstüner, Düzceninsesi Gazetesi'nden Tezcan Solmaz ve Parantez Gazetesi'nden Çiğdem Korkmaz'ın sorularını Belediye Başkanı İsmail Bayram cevapladı. Emitt fuarı, araç kiralama ihalesi, çöp depolama alanı, kaçak yapılaşma ve takibi, Belediye'nin borçları, Üniversite öğrencilerinin ulaşım sorunları, Kart 81, Kalıcı Konutlar'ın sorunları, Katlı Otopark yapılması, Terminal binası, D-100 üzerine üst geçitler, Belediye Denetim Komisyonu'nun çalışması, Eski Sanayi'de Kentsel Dönüşüm uygulama çalışmaları, Belediye işhanı, İmar uygulamalarındaki gelişmeler, çevre yolları, D-100 üzerine yapılacak Dalçık, Kültür Merkezi, Halk Günü gibi konuların konuşulduğu programda Camikebir mahallesine yapılması düşünülen Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak Başkan Bayram bu projede ilk etapta 80 dönüm ve 558 hak sahibi ile başlayan çalışmaların bu gün için 54 dönüm ve 357 hak sahibine düşürüldüğünü, daha önce olmayan peşin para arsa alınması ile hak sahiplerinin avantajlı duruma getirildiğini, eğer hak sahipleri isterlerse TOKİ'den bina alma karşılığında % 15 indirimli olarak bina alabileceklerini ve istimlaklar yapılması durumunda Düzce’ye nakit 44 trilyon para gireceğini söyledi.
Belediye başkanı Bayram alt yapı konusunda görev yaptıkları 10 aylıklık süre içinde 11 kilometre alt yapı çalışması yaptıklarını yeni mahallelerle birlikte 50 kilometre daha alt yapı çalışması gerektiğin belirtti.
Başkan Bayram’ın programda beklide cevaplamakta en çok zorlandığı, ama politik olarak cevapladığı soru ise Yaşar Yakış’ın kendisini seçildikten sonra çok geç ziyaret ederken Akçakoca Belediye Başkanı'na daha önce yaptığı ziyaret oldu.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu