banner851

banner614

5 Kırmızıyı Gören Yandı

Türkiye genelinde başlatılan projeyle trafik denetimi yapan görevliler de denetlenecek. Ayrıca ehliyete süresiz el koyma çok daha kolay olacak.

banner619
Gündem 24.05.2008, 16:57
214
5 Kırmızıyı Gören Yandı

Türkiye genelinde başlatılan projeyle trafik denetimi yapan görevlilerin de denetlemeye başlayacak. Ayrıca sürücü 5 kez kırmızı ışık ihlali yaparsa ehliyetine süresiz el koyma çok daha kolay olacak.

Trafik cezalarının arttırılması yolundaki çalışmalarının sürdürüldüğü ve sürücülere astronomik para cezaları uygulanacağının belirtildiği açıklamada Yeni hazırlanan tasarıda da kırmızı ışık ihlali yapan sürücülerin ehliyetlerine el konulmasının da yer aldığı kaydedildi.

 

Ayrıca, Trafik Hizmetleri Başkanlığına bağlı ekiplerin İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya gibi metropol illerinin trafik röntgenini çektikleri, Trafik konusunda deneyimli başmüfettişlerin, bu illerde trafik akışını ve denetimlerini yerinde gözlemleyip, kurallara uyulup uyulmadığını, trafik polislerinin görev anındaki hareketleriyle uygulamalarını sade bir vatandaş gibi izleyip kameralar aracılığıyla kayıt altına aldıkları da ifade edildi.

 

 

banner844
Yorumlar (0)