banner851

banner955

50 METRE YÜKSEKLİKTEN DÖKÜLÜYOR

"Şelaleler ve göller şehri" olarak bilinen Düzce'de, geçen yıl kentin güneyinde keşfedilen "Aydınpınar 2" ismi verilen şelale turizme kazandırıldı.

Gündem 14.12.2021, 09:41 15.12.2021, 13:33
4702
50 METRE YÜKSEKLİKTEN DÖKÜLÜYOR

Aydınpınar Köyü’ndeki mevcut şelalenin yaklaşık 2 kilometre güneyinde 50 metre yükseklikten akan bir şelale daha olduğunu keşfeden Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, orman içerisinden ulaşımın sağlandığı alanın, turizme kazandırılması için çalışma başlattı.

Yaklaşık 5 aydır bölgede çalışmalar yapan ekipler, oldukça zor bölgede olan şelaleye vatandaşların ulaşımı için ahşap yürüyüş yolu yaptı.

Yol üzerinde kenti kuş bakışı görebilecek alanlara da seyir terasları inşa edildi.

50 metre yükseklikten akan ve suyun düştüğü noktaya kadar gidilebilen şelale, Aydınpınar 1, Güzeldere, Samandere ve Aktaş şelalelerinin ardından Milli Parklar bünyesine alınan 5'inci şelale oldu.

Kayın ve gürgen ağaçlarının yoğun olduğu bölgede bulunan şelaleye "Aydınpınar 2" ismi verildi. Şelaleyi ziyaret edenler, seyrine doyumsuz manzara izleme fırsatı buluyor.

AA

Yorumlar (4)
Aydınpınar 12 ay önce
Köyün bir sakini olarak burada eleştiri yapanlara bilgi vereyim. Burada sıralı olarak 3 adet şelale varbiz bunlara birinci ikinci ve üçüncü şelale deriz. İlk şelale ziyarete açık değil. 2 şelale aslında bizim üçüncü dediğimiz şelaledir.
ŞAKA MI 12 ay önce
YOK APOLLO-2 UZAY ARACI OLSUN ADI :D
aydınpınar 2 12 ay önce
tam olarAK nerde
çok yaratıcı 12 ay önce
isim konusunda daha başarılı olabilirsiniz. Düzcenin başarılı siyasetçi ve başkanları her şeyi beceriyor onu başarır. bulur daha güzel bir şey
Yeni Sayımız