banner851

banner614

56 MAHALLEDE 102 BİN HANEYE ULAŞILDI

Düzce Belediyesi Kendi öz kaynakları ile 3 Milyon maske üretiminin ardından, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığı ile 56 mahallede 102 Bin haneye ulaşılarak, toplam 1 milyon 200 Bin adet maske dağıttı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ilk andan itibaren etkin ve kararlı bir çalışma yürüten Düzce Belediyesi personeline teşekkür etti.

banner619
Gündem 28.01.2021, 14:15 28.01.2021, 14:24
1030
56 MAHALLEDE 102 BİN HANEYE ULAŞILDI

Düzce Belediyesi tarafından Kovid-19 salgını ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşların daha kolay ulaşabilmeleri için maske üretimi ve dağıtılması konusunda da titiz bir çalışma yürüttü. Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan maske üretim atölyesinde, kendi öz kaynaklarıyla 3 milyonluk rekor maske üreten Düzce Belediyesi,  1 milyon 200 Bin adet maskeyi kapı kapı gezerek vatandaşlara dağıttı.

3 milyon maske hedefinin Aralık ayı itibariyle tamamlanmasının ardından daha ucuz maliyetli maske temin edilmesi yoluna gidildi.  Düzce Belediyesi, 2020 yılı Aralık ayı içerisinde temin edilen 1 milyon 200 bin maskeyi dağıtmak için, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü  tarafından 35 kişilik personel ile 6 ayrı ekip oluşturuldu. Ekipler 45 günlük süre içerisinde 56 mahallede 102 Bin haneyi kapı kapı gezerek Başkan Özlü'nün selamı ile birlikte maskeleri vatandaşlara ulaştırdı.

"ÖNCELİĞİMİZ HALKIMIZIN SAĞLIĞI"

Vatandaş sağlığının herşeyden önce geldiğinin altını çizen Başkan Özlü;  “Salgın sürecinde maske kullanımı virüsün yayılmasının önlenmesinde önemli bir yer tutuyor. Düzce Belediyesi olarak Korona Virüs pandemisinin ülkemizde görülmesinin ardından şehrimizde bir dizi önlem aldık. Maskeye ihtiyaç duyulması ile birlikte elimizi taşın altına koyduk. Kendi öz kaynaklarımızla 3 milyon maske üretimi hedefimizi de tamamladık. Ardından daha ucuz maliyetli maske temin edip vatandaşlarımıza daha hızlı bir şekilde ulaştırma hedefimizi de gerçekleştirdik. 56 mahallede 102 Bin vatandaşımıza 1 milyon 200 Bin maskeyi ulaştırdık” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, maskelerin kısa sürede ve başarılı şekilde dağıtılmasını sağladıkları için özverili çalışmalarından ötürü Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve ekiplerine teşekkür etti.

banner844
Yorumlar (5)
düzceli8181 8 ay önce
ellerinizde patlayınca dagıtmaya devam neymis durmak yok maske dagıtmaya devam gep mehmet keleşin projeleri he unutmadan bir dakikanına mehmet keleş gelir
duzcelı 8 ay önce
maskeler ıcın tesekkur ederız tabıkı ama evde kımse yok dıye bahceye fırlatıp atmayın
sçavuş 8 ay önce
bi bitmedi bu maske şovu
Cash81 8 ay önce
Maske dağıtmaktan başka işin yok zaten ona şova ceviriyorsun milletin parasıyla millete şov yapıyorsun sırf görüntü
Vatandaş 8 ay önce
bizim BELEDİYE BAŞKANI AYDINPINAR CADDESİ OLGUN PİLİÇ MEVKİNDEKİ 32 KÖPEĞEDE BİR ÇARE BULSADA MAHALLE OLARAK BİZDE RAHATLASAK ÖNCÜ HABER AKŞAM SAAT 10 DAN SORA BURAYA GELEREK GAYET NET BİR HABER ÇIKARA BİLİRSİNİZ KONUYLA ALAKALI HATTA PAZAR GECE SAAT 2 CİVARI 47 BAŞI BOŞ SOKAK KÖPEĞİ VARDI SAĞOLSUNLAR HİÇ UYUTMADILAR LÜTFEN HABER YAPIN BEYAZ MASAYI ARIYORUZ BEYEFENDİLERDEKİ CEVAP KISIRLAŞTIRIP ALDIKLARI YERE BIRAKIYORLARMIŞ ÇOK YARDIMCI OLUYORLAR BEYAZ MASANIN ADI VAR İCRATI YOK BELEDİYE KENDİNE YÜK ETMESİN BEYAZ MASAYI BENCE VATANDAŞA YANSIYOR BEDELİ