banner851

banner614

57.ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜ

banner619

Tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla Çanakkale Zaferi'nde destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitleri anısına Düzce’de sabah namazı sonrası yürüyüş yapıldı.

banner846
Gündem 25.04.2017, 10:28 26.04.2017, 11:40
2223
banner844

Çanakkale Zaferi'nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı şehitleri, Düzce’de sabah namazının ardından “57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü” ile anıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Merkezince düzenlenen yürüyüş kapsamında çoğunluğu gençlerden oluşan grup, sabah namazı vaktinde Cedidiye Camisi’nde bir araya geldi.

Cedidiye Camiinde kılınan sabah namazında şehitler için dua edildi. Daha sonra Belediye Meydanında Türk bayraklarıyla bir araya gelen kalabalık Düzce Şehitliğine yürüdü.

Şehitlikte düzenlenen programda şehitler için dualar edildi. Şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı. Program yürüyüşe katılanlara çorba ikram edilmesiyle son buldu.

Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, İl Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve gaziler de programa katıldı.

Yorumlar (1)
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZI LİSE ÇAĞINDAYKEN VEYA ÜNİVERSİTEDEYKEN CONK BAYIRININ HEMEN KUZEYİNDEKİ YANGIN KULESİ TEPEYE GÖTÜRÜP ANAFARTALAR MUHAREBELERİNİN ANLATILMASI LAZIM...