banner851

banner955

6 AYDA 3 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPTIĞI İDDİA EDİLİYOR

Düzce’de bir internet kafede çalışan E.Ş.’nin “Bitcoin kazım cihazı almak” vaadiyle yakın arkadaşları ve onların yakınlarından oluşan, aralarında kuyumcu ve esnafların da bulunduğu 50’ye yakın kişiyi dolandırarak topladığı yaklaşık 3 milyon lira ile kayıplara karıştığı iddia ediliyor.

Gündem 10.08.2022, 16:54 11.08.2022, 15:37
16413
6 AYDA 3 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPTIĞI İDDİA EDİLİYOR

Düzce’de bir internet kafede çalışan E.Ş. isimli şahsın, yakın çevresine “Ben Bitcoin kazma cihazı alıyorum, iyi para kazandırıyor gel ortak olalım” diyerek para toplayıp kayıplara karıştığı iddia edildi.

İlk belirlemelere göre aralarında esnaf ve öğrencilerin de olduğu 50’ye yakın kişiden bu vaatle 3 milyon lira toplayıp kayıplara karıştığı iddia edilen E.Ş.’nin nerede olduğu bilinmiyor.

Olay E.Ş.’nin tıpkı Düzce’de yaptığı gibi benzer vaatlerle internet üzerinden ulaştığı Şanlıurfa’da yaşayan iki kişiyi dolandırması sonucu durumdan şüphelenen şahısların Düzce’ye gelmesiyle gün yüzüne çıktı.

ŞEHİRLERARASI DOLANDIRICILIK

E.Ş.’nin aynı yöntemle kendilerinden 70 bin lira aldığını, sonrasında kendisine ulaşamadıkları için memleketi Düzce’ye geldiğini aktaran Urfalı iki kardeş, E.Ş.’nin ailesinden paralarını tahsil ederek geri döndü. Durumdan haberdar olan Düzce’de E.Ş.’ya para veren aralarında arkadaşlarının da bulunduğu onlarca kişi, şüpheye düşüp E.Ş.’ye “Paramız ne oldu?” sorunca gerçek ortaya çıktı.

HERKESİ “BİTCOİN KAZIM CİHAZLARI BENDE” DİYEREK OYALAMIŞ

Aylarca arkadaşlarını “Bitcoin kazım cihazları bende” diyerek oyalayan E.Ş., kendisine para veren yakın çevresi tarafından köşeye sıkıştırılınca 6 ay içerisinde yakın çevresinden topladığı yaklaşık 3 milyon lirayla kayıplara karıştı.

AİLESİ TEHDİT ALTINDA

Öte yandan aralarında tüp bebek tedavisi için ayırdığı bütçeyi verenler, dişinden tırnağından artırarak yaptığı birikimi kaptıranların da bulunduğu 50’ye yakın mağdur olduğu bilgisi edinildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Topladığı paraların büyük kısmını elden teslim aldığı öne sürülen E.Ş.’nin bu davranışıyla yasaların açıklarından istifade etme girişiminde bulunduğu iddia edilirken, verdiği parayı banka hesabına açıklamalı bir biçimde gönderen mağdurların dekontlarıyla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

banner844
Yorumlar (31)
ÜMİT Y…. 2 ay önce
Kısa yoldan zengin olma hayali kuranlar kısa yoldan adamı zengin etti :)
Az bile yapmışşşşş
sendra 2 ay önce
kendisini tebrik ediyorum
para verenlere "açım bi yemek parası" desen vermezler
Misafir 2 ay önce
Kolay para kazanma hırsının sonucu....
Ismail 2 ay önce
ah yıgıdım ah sana helal olsun eger eksıgın varsa tamamlayalım topladıgın her kurus sana helaldır bu zamanda bu kadar enayı kaldımı halaaaaa parası gıdenler sızlere hıc mı hıc acımıyorum sız hakedıyorsunuz enyyyy......ler
Biraz saygı 2 ay önce
Uyuşturucu ticareti yapanların adını bile yazmazsınız ama dolandırıcı diye çarşaf çarşaf resimler. Kim biliyor bu çocuğun bu işi tek başına yaptığını? Buraya yazdığınız yorumları aileside okuyor. Herkesin evladı kardeşi var biraz mantıklı olalım. Emin olun o çocukta bunları yaşamak istemezdi aileside herkes biraz empati yapmayı öğrensin önce sonra yorum yapsın
Ali Veli 2 ay önce
Bu üçüncü tosuncuk vakası. ikincisi bu: https://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/564819.aspx
Serdar Tezcan 2 ay önce
Herkes kısa yoldan zenginlik falan demiş. Makineler evinde çalışıyor, elektrik faturası üzerinden vergini fazlasıyla veriyorsun. Makinelerin işi para transferlerinizi sağlıyor ama fikri olmayan şeyde düzce halkı yine yorum yapıyor. Mağdur olanlar var adam tokatçıya iyi yapmış diyor :D Asıl bu zihniyet oldukça bu ülke yürümez kafanıza da ailenize de yazık. Tefecilikle alakası da yok olayın herkes uzman olmuş yorum yapıyor. Mümkünse üremeyin gelecek nesiller etkilenmesin
bir bayan 2 ay önce
İsmini ve görüntüsünü de açık etseniz daha doğru olacak en azından kim olduğunu biliriz ona göre önlem alırız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
kapalı