banner851

banner614

7,5 MİLYON!

banner619

Selin faturası da ağır oldu. Düzce'de etkili olan sağanak yağmurdan en büyük zararı gören yerlerden biri olan Cumayeri’nde selin zararı yaklaşık 7 buçuk milyon!

banner846
Gündem 16.06.2014, 15:10
148
 7,5 MİLYON!
banner844

Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen sel afatının yoğun olarak yaşandığı bölgelerde çok sayıda ev, iş yeri ve araçlar sular altında kaldı. Seller sonucunda meydana gelen toprak kaymaları ve yol çökmeleri nedeniyle köyler ile ulaşım kesildi. Düzce'de etkili olan sağanak yağmurdan en büyük zararı Cumayeri aldı.

Cumayeri’nde taşan dereler, ev ve işyerlerinde maddİ hasara yol açtı, sel suları tarım arazilerini ise adeta yuttu…


Cumayeri’ndeki selin faturası da ortaya çıktı… Alınan bilgiye göre, sel sadece Cumayeri belediyesi’ne 6 milyon 78 bin TL’lik zarara yol açtı. İçme Suyu ve Kanalizasyon boruları tahrip oldu. Stabilize yollar ve sıcak asfaltları da sel alıp götürdü. Cumayeri’nde 42 işyeri ve 5 evi su bastı. Cumayeri’nde selin etkisiyle zarar gören ev ve işyerlerinde hasar tespiti çalışmalarını Yapan Düzce AFAD İl Müdürlüğü durumu Ankara’ya bildirdi. Cumayeri esnafının selde zararı ise 1 milyon 500 bin TL olduğu öğrenildi.

Öte yandan Özel İdare'nin selden zararın 23 milyon, Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün ise 1 milyon 700 bin olduğu bildirildi.


Şimdi selzedeler, yaralarının biran önce sarılmasını bekliyor.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
19°
açık