banner851

banner614

8 gündem maddesi 4.5 saat...

Düzce Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı birinci birleşimi Belediye Başkanı İsmail Bayram başkanlığında gündem dışı maddelerin görüşülmesinin ardından Meclis Salonu’nda yapıldı.

banner619
Gündem 07.07.2009, 15:32
143
8 gündem maddesi 4.5 saat...

Belediye Meclisi Temmuz ayı birinci birleşimi öncesinde Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram İSKİ yönetmeliği hakkında üyelere bilgi verdi. Başkan Bayram, İSKİ yönetmeliği ve Koruma Havzası konularını içeren geniş katılımlı toplantının Temmuz ayı içinde yapılacağını belediyenin bu konuda hazırlık yaptığını söyledi. Başkanın İSKİ konusundaki açıklamasından sonra meclis gündemine geçildi. Yaklaşık 4,5 saat süren birinci oturumda 8 gündem maddesi ele alındı. Komisyon üyelikleri seçimlerinin ağırlık kazandığı toplantıda alınan kararlar şu şekilde:

Ayşe Tuğrul DÜZBİR üyesi seçildi.

Kısa adı DÜZBİR olan Düzce İli Belediyeler Birliğine bir asil bir yedek üye seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda asil üyeliğe Ayşe Tuğrul, yedek üyeliğe ise Yalçın Balaban seçildi.

Bayram Bayraktar Katı Atık Birliği'nde

Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği için yapılan üye seçiminde oylama sonucunda asil üyeliğe Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Bayraktar, yedek üyeliğe ise İrfan Dursun seçildi.

Belediyeye iki yeni müdürlük

Düzce Belediyesinde iki yeni müdürlük kuruldu. Kuruluşu tamamlanan müdürlüklerden Destek Hizmetleri Müdürlüğüne vekaleten İbrahim Özer, Etüd ve Proje Müdürlüğüne ise vekaleten Kenan Özen atandı. Her iki müdürlüğün resmi yazışma kodları da belirlendi.

Sinema günleri kararlaştırıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonu ile Düzce Merkez ve Kalıcı Konutlarda sinema günleri düzenlenmesi kararlaştırıldı. 10 gün süreli açık hava sineması şeklindeki sinema günleri için Meclis tarafından film seçimlerine ilişkin komisyon oluşturulması karara bağlandı. Buna göre de komisyona seçilen üyeler: Funda Hiçyılmaz, Murat Saydam, İrfan Dursun, Fatma Can, Remzi Canpolat, İsa Şengüloğlu, Nimazettin TopaloğluÖmür Kaya ve Tolga Taşkın.

Pazaryerleri için komisyon oluşturuldu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Meclise Düzce merkez sınırları içinde pazaryeri düzenlemesine ilişkin yazı sunuldu. Karara bağlanmak üzere Meclise sunulan yazı şu şekilde: “ 2009 yılı Ocak ayı itibarı ile mahalle sayımız 48 olmuş, nüfusumuz artmıştır. Alan olarak genişleyen, nüfus artışı gösteren ilimizde pazaryerlerinin yerleşimi ile ilgili düzenleme hasıl olmuştur. Pazaryerlerinde oluşabilecek sorunların çözümü için: a- Pazaryerlerinin nüfus yoğunluğuna göre yerleşim yerlerinin, b- Hangi günlerde ve nerede Pazar kurulacağının, c- Pazaryerlerinin iç yerleşiminin nasıl olacağının tespit edilmesi hususunda Belediye Meclisi'nce karar alınması”

Görüşmeler sonucunda söz konusu düzenleme için komisyon oluşturulması kararlaştırıldı. Komisyon üyeliklerine: İsa Eser, İsa Şengüloğlu, Murat Saydam, Remzi Canpolat, Recep Pak, Durmuş Arslan., Orhan Uçar, Ayhan Cicu, Nizamettin Topaloğlu, Hakan Çetin, Ebru Uzun seçildiler.

Bir sonraki Meclis toplantısının 9 Temmuz 2009 Perşembe günü saat 19,30’da yapılması kararlaştırıldı.

Murat AYDIN

banner844
Yorumlar (0)