banner851

banner614

81 DÜZCE'DEN HEMEN SONRA...

banner619

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kerkük Sevdalıları ile Buluşma" programında yaptığı konuşmada, "5 bin ülkücü hazır demişsek karar verilmiş, söz ağızdan çıkmıştır. Boş konuşmuyoruz." dedi. Irak tasfiye olduktan sonra ya Türkmeneli' nin devletleşmesi gerektiğini ya da 81 Düzce'den hemen sonra 82' nin Kerkük, 83'ün de Musul olması gerektiğini vurguladı.

banner846
Gündem 08.10.2017, 15:44 08.10.2017, 18:46
2447
banner844
MHP'nin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Kerkük Sevdalıları ile Buluşma" programına Düzce'den de otobüsler kaldırıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, salondaki kalabalığa hitabına "Hoşgeldiniz, sefa getirdiniz." diye başladı. Bahçeli, "Kerkük Sevdalıları ile Buluşma" programındaki konuşmasında özetle şu ifadelerde bulundu:

Boynu bükük Kerkük bir ses bekliyor
"Boynu bükük Kerkük bir ses bekliyor. Musul, tutunacak, tutacak bir el istiyor. Beklenen sesi verecek, özlenen eli uzatacak bir kudret vardır ve o kudret büyük Türk milletidir. Zulme sessiz kalmadık, sesimizi yükselttik. Şiddete tepkisiz durmadık, irademizi gösterdik. Biz Kerkük sevdalısıyız. Biz Türkmeneli'nin kalp atışıyız. 

"25 Eylül korsanlığı kesinlikle yok hükmündedir"
Peşmerge başı Barzani 25 Eylül'de korsan referandumunu gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin milli güvenliğini sakatlamak için harekete geçmiştir. Irak anayasasına göre tartışmalı olan bölgelerde sandık kuruldu. Kerkük dayatma ve tehditle kirli referanduma dahil edildi. Barzani'nin 25 Eylül komplosu Sevr'i canlandırma teşebbüsüdür. Barzani yıllarca Türkmenlerin kanını dökmüştür. 25 Eylül korsanlığı kesinlikle yok hükmündedir.
                                                                               
"Kerkük'ün güvenliği Ankara'nın güvenliği demektir"
Irak'ın toprak bütünlüğünü Türkiye için hayati niteliktedir. Aynı durum Suriye için de geçerlidir. İki ülke bizim sınır komşumuzdur. Kerkük'ün güvenliği Ankara'nın güvenliği demektir. Fitneyi odağında kurutmak Türk devletinin en tabii hakkı, ertelenemez görevidir. Türkmenlerden vazgeçmeyiz. Kerkük'ün Türklüğünü, Türkmeneli'nin Türk kimliğini sadece biz söylemiyoruz. Coğrafya adeta kükrüyor, adeta dile geliyor. Türkmeneli Türk'ün öz yurdudur. 

"5 bin ülkücü hazır demişsek karar verilmiş, söz ağızdan çıkmıştır"
Gelsinler ve bu salondaki korkusuz yüzleri görsünler. Gelsinler de Kerkük sevdası ile yanıp tutuşan yüreklere şahit olsunlar. Köksüz aydınlardan, kimliksiz kalem sahiplerinden alacak bir şeyimiz de yoktur. Herkes bildiğini kendine saklasın. Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın. 5 bin ülkücü hazır demişsek karar verilmiş, söz ağızdan çıkmıştır. Boş konuşmuyoruz. Barzani'nin gönüllü ajanlarına tavsiyem kendi çamurlarında oynasınlar.

"84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti"
81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı. Biz Türk milliyetçisiyiz. Türkçüyüz. Türkiye'nin tüm düşmanlarına karşı biriz, beraberiz, çok güçlüyüz. Bu iradeyi kıramayacaklar, bu azmi bozamayacaklar, bu kaleyi aşamayacaklar. Şayet Barzani aklını başına almazsa, bir gece orada görünmek, bağımsızlıkta ısrar ederse, Misak-ı Milli’nin namusunu çiğnetmemek bizim boynumuzun borcudur. Bağdat harap olduktan, Basra yıkıldıktan, Irak tasfiye olduktan sonra ya Türkmeneli devletleşmeli ya da 82 Kerkük, 83 de Musul olmalı, tarihin parantezi olağanüstü sabır, akıl ve üstün bir mücadeleyle kapatılmalıdır."Haber: C. ÜSTÜNER 
Yorumlar (19)
Mühendis 4 yıl önce
82 Kerkük,83 Musul,84 Newyork,85 Berlin,86 Paris,87 Londra,88 Mars,89 Jüpiter ve en son güneşede 90 ı taktıkmı bu iş biter.
Baki Çelik 4 yıl önce
Karakterinden ödün verenlerin yanında yer almayiz biz.Senin işin gücün akp ye pirim kazandirmak
İSMAİL 4 yıl önce
AĞZINDAN ÇIKAN HANGİ SÖZÜ TUTTUN BUGÜNE KADAR DA ŞİMDİ YİNE BOL KESEDEN SALLIYORSUN.
Hak 4 yıl önce
Sayın Bahçeli ver mehteri 5000 kişiyle alırsınız ya musulu Kerkük ü
eski ilçe başkanı 4 yıl önce
sn.bahçeli size soruyorum.kaç tane çocuk bakıp büyüttünde 5 bin ülkücü hazır diyorsun.bunlar kimin çocukları..sen ne bilirsin ana ve baba yüreğinin yanmasını .ikide bir meydana çıkıpta savaştan bahsetme bir kerede ekonomi ile alakalı konuş
Hasan Tahsin 4 yıl önce
Sonuçtan bakmak lazım.Bölge ülkeleri Irak dahil işbirliği yapıp ABD nin oyunlarını bozarken,Irak'tan toprak alacağım anlamına gelen bu konuşma Türkiye'ye güveni sarsar ve bu birliği bozar.ABD nin işine yarar.Devlet adamı böyle konuşmaz
Düzceli vatandaş’a! 4 yıl önce
Koyun deyince kızıyosunuz! Aç biraz tarih oku. Ankara sözleşmesine göre Irakın sınırlarında herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Musul ve Kerküğü alma hakkı vardır...
gara guru 4 yıl önce
Bu haberin şehirle alakası nedir çözemedim.Şehir merkezindeki trafiğe çözüm mü getirilmiş?İşgal altındaki kaldırımlar mı var içerikte?Kaldırılmayı bekleyen enkazlar mı yoksa şehrin tek yeşil alanı olan inönü parkının lunaparklıfeci hali mi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın