banner851

banner614

81 İLDE DÜĞÜNLERE KISITLAMA KARARI...

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Kovid-19 Tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi.

banner846
Gündem 02.09.2020, 22:30
5755
81 İLDE DÜĞÜNLERE KISITLAMA KARARI...
banner844

Genelgeyle, 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinlikler cumadan itibaren Düzce de dahil olmak üzere ülke genelinde uygulanacak. Düğünler yalnızca nikah merasimi şeklinde yapılabilecek ve 1 saat sürecek.

Nikahlarda oyun oynanması ve dans edilmesine, toplu yemek dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı yapılmasına izin verilmeyecek.

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzerindekilerle 15 yaş altı çocuklar düğünlere ve nikah törenlerine katılamayacak.

Nikah merasimi şeklinde yapılacak törenlerde en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi sağlanarak denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.

Yorumlar (11)
Angara 10 ay önce
Düğünleri yasaklayan zihniyet otelleri de kapatsın yurt dışında gelen uçakları da her şeyin faturası gariban halka kesiliyor kapatın otelleri bakalım hastalık kalıyor mu.
pandomi 10 ay önce
yaklaşık iki saatten fazladır müzik sesiyle inliyo yeşil çimen köyü hani düğünler sınırlar gelmişti oncu haber yolcularsanız şimdi çekim yapabilirsiniz dans müzikleri bile caliyo sosyal mesafe sifir
muarat 10 ay önce
asıl sorun düğün evi kına evi gibi güya organizasyon yapan kalitesiz yerler burda kaliteli salonların ne günahı var
Mesut 10 ay önce
3 saate virüs bulaşıyo 1 saate bulaşmıyor bumu yani
Kızgın 10 ay önce
Diskolara barlara kısıtlama yok cafelerde canlı müzik... Ama tutturdu lar düğün
ts 10 ay önce
kimse de maske takar yok kimse kuraları uymuyor herkese kafasına göre yasıyor
Düzceli 10 ay önce
Koca yaz düğünler yapıldı bugün Giresun da gördük miting Eylül ayında bitti diyorsun düğünler nişan o bu ne kadar düğün merasim kaldıki bu hafta sonu olanlara günah değil mi en fazla iki ve ya üç hafta sonu düğün ve ya merasim kalmıştır önce o milleti ıkış tıkış bildirdiğiniz otobüsleri cafeleri maskesiz gezen insanları denetleyin yazık
Düzceli 10 ay önce
Ne gerek var şimdi o minübüslerin açılışına..Anıtparka bir sürü insan gelicek..Bu açılışları yapmayalım lütfen..Maske mesafe kuralı yok..Şimdi olucak şeymi bu..Allah aşkına sağlık çalışanlarımıza yazık..Kaç aydır ailesini göremeyenler var..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu