banner614

81 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILDI

banner619

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-Sen) Düzce Temsilciliği, tüm Türkiye’de yapılan eş zamanlı basın açıklaması ile eğitim çalışanlarının ekonomik anlamda sorunlarının giderilmesine yönelik hazırlanan 10 maddelik talepleri sıraladı.

banner846
Gündem 06.06.2018, 14:26 06.06.2018, 18:32
1738
banner844

Eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulmak amacıyla Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-Sen) tarafından 81 ilde basın açıklaması yapıldı. TEÇ-Sen Düzce İl Temsilciliği tarafından Avni Akyol Parkı’nda bulunan Zabıta Noktası’nda düzenlenen basın açıklamasında eğitim çalışanlarının ekonomik anlamda sorunlarının giderilmesine yönelik 10 maddelik taleplerini sıraladı.

“Üvey evlat gibi görülmüş, kapsam dışında bırakılmıştır”
Sendika adına açıklamalarda bulunan TEÇ-Sen Düzce İl Sekreteri Yakup Deribaş yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, şöyle konuştu:

“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine 18 gün kaldı. Bu süreçte iktidar ve iktidara aday siyasi partiler ve cumhurbaşkanı adayları seçilmeleri halinde yerine getirecekleri taahhüt ve projelerini kamuoyuyla paylaşmaya başladılar. Eğitim çalışanları ve sendika olarak bu süreci yakinen izlediğimizde geleceğe dönük olarak açıklanan vaatlerde 2 buçuk milyon memurun tamamını ilgilendiren ortak konularda bir tane düzenleme veya iyileştirme olmadığı görülmektedir. Seçim sürecinin başladığı günden bugüne kadar, emekli 12 milyon vatandaşımız bayram ikramiyesi ile sevindirilmiş, 2 buçuk milyon memur buruk kalmıştır. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi 1 buçuk milyon kamu çalışanına 3 bin 600 ek gösterge verileceği müjdesinde bile, geriye kalan 1 milyon devlet memuru üvey evlat gibi görülmüş, kapsam dışında bırakılmıştır.”

“Alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır”
10 maddelik taleplerini de sıralayan Deribaş, şunları kaydetti:


“Eğitim çalışanları olarak biz, ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısını ihtiva eden kurumların tümünün adil ve hesap verebilir bir yapıya kavuşmasını talep ediyoruz. Adalet eğer mülkün temeli ise bugünkü haliyle ve her türlü denetimden ve adaletten uzak sözlü sınav uygulamasının kamunun tümünden arındırılmasını istiyoruz. Eğitim öğretime hazırlık ödeneği 930 bin personele verilirken 75 bin kişiye hak görülmemektedir. Bu durum kurum içinde aynı amaca hizmet eden eğitim çalışanları arasında ayrımcılık hissi uyandırmaktadır. Eğer eğitim çalışanları külfete ortak ise ki ortaktır, nimete de ortak olmalıdır. 2018 Nisan ayı içerisinde 4/C’li personel 4/B’ye geçirildi. Bu işlemin ihtivasında yapılan düzenleme ile 4/C’yi ortadan kaldırdık, 4/B’li yaptık demek insanların aklıyla alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır.”

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (4)
VEDAT ATAR 3 yıl önce
NİHAYETİNDE EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ SAYGILAR.
okan kuşçu 3 yıl önce
düzceli hemşerim öğlen mola saatlerinden senin haberin yok galiba
Duzceli 3 yıl önce
Mesai saatinde orda ne isi var insanlarin
pala remzi 3 yıl önce
mesai saati olmasın diye 12:30 ile 13:00 arası basın açıklaması yaptık ama... sen sanırım saatleri karıştırdın .
25°
parçalı az bulutlu